مروری بر دوبرال

ازدواج از آلزایمر جلوگیری می کند

آلزایمر

ازدواج مانع از زوال عقل می شود

برای جلوگیری و پیشگیری از زوال عقل و آلزایمر راه ها و روش های بسیاری پیشنهاد می شود اما شاید نتیجه ای محققان به تازگی به آن دست پیدا کده اند برای شما نیز جالب باشد.اینکه ازدواج می تواند از بروز زوال عقل جلوگیری نماید و کیفیت ارتباطات فرد را بالا می برد.

بررسی های انجام گرفته توسط محققان دانشگاه لاف‌برو نشان می‌دهد ازدواج یا داشتن دوست های صمیمی می‌تواند از افراد در برابر زوال عقلی محافظت کند.

براساس گزارش اكسپرس، در تحقیق دانشگاهی كه در آن ۶۶۷۷ فرد بالغ براي هفت سال تحت نظر گرفته شده‌بودند، محققان دريافتند كيفيت حلقه ارتباطاتي يك فرد بسيار مهم‌تر از ابعاد كلي آن است.

به گفته انجمن آلزايمر نتايج اين تحقيقي براي كمك به بيماران براي حفظ ارتباطات معني‌دارشان از اهميت بالايي برخوردار است. هيچ‌يك از داوطلباني كه در اين تحقيقات طولاني مدت حضور داشتند به زوال عقلي مبتلا نبودند اما ۲۲۰ نفر در طول اين هفت سال به اين بيماري مبتلا شدند.

محققان نشانه های بروز كرده در داوطلبان مبتلا و غير مبتلا را با يكديگر مقايسه كردند تا بتوانند ميزان تاثيرگذاری زندگی اجتماعی بر بروز زوال عقل را بيابند.

يكي از يافته ها نشان می دهد در ارتباط دوستی، كيفيت رابطه و نه كميت آن در محافظت از افراد اهميت دارد. به گفته ايف هوگروست يكی از محققان اين پروژه،‌ ممكن است فرد در محاصره تعداد زيادی از افراد باشد اما اين تعداد روابط نزديک است كه با كاهش خطر ابتلا به زوال عقلی در ارتباط است،‌ كميت چندان اهميتی ندارد.

به اعتقاد وی داشتن دوستان صميمی مانند يك سپر عليه اضطراب كه خود عامل بيماری زا است، عمل می كند. اين مطالعه همچنين نشان داد افراد مجرد دو برابر افراد متاهل در معرض ابتلا به زوال عقلی قرار دارند.

از آنجايی كه اين مطالعه تنها طی زمان بر افراد نظارت داشته است، نمی تواند علت و معلول را به اثبات برساند. بیماری زوال عقل دهه ها قبل از تشخیص در مغز بیمار شروع می شود و تغییراتی را ایجاد می‌کند که بر توانایی معاشرت اجتماعی اشخاص تاثیر می گذارد.

به گفته داگ براون مدير انجمن آلزايمر، تنهايی در زوال عقلی نقش مهمی ايفا می كند. اگر افراد به درستی مورد حمايت قرار نگيرند زوال عقلي مي‌تواند به تجربه ای منزوی كننده تبديل شود. از اين رو پشتيبانی از افراد مبتلا به زوال عقلی برای حفظ ارتباطات معني‌دار اجتماعي‌شان از اهميت بسيار ويژه‌اي برخوردار است.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس