مروری بر دوبرال

رابطه جنسی در دوران بارداری را فراموش نکنید

سکس در بارداری,رابطه جنسی با حامله,رابطه جنسی در حاملگی

رابطه جنسی در دوران بارداری باید ادامه دار باشد

در کنار یک بارداری عادی داشتن رابطه جنسی ممنوع نیست و زوجین میتوانند در دوران بارداری و البته با رعایت نکاتی به راحتی رابطه جنسی خود را انجام داده و از مشکلاتی که در نبود رابطه جنسی پیش می آید جلوگیری کنند.

دوران بارداری مراقبت‌های مختص خود را نیاز دارد و معمولاً زوج‌ها نگرانی‌های زیادی در این دوران دارند اما آن‌چه که باید مد نظر داشت این است که در یک بارداری عادی داشتن رابطهٔ جنسی ممنوع نیست و تنها نیازمند توجه به نکات ویژه‌ای است. همچنین تمایلات جنسی مرد و زن در این دوران دچار تغییراتی می‌شود و زوج باید نسبت به علائم خطر آگاه باشند.

تغییرات جنسی زن و مرد در بارداری
خانم‌های باردار تغییرات متفاوتی در دوران بارداری دارند. برای برخی داشتن رابطهٔ جنسی در بارداری حس بهتری از قبل دارد و برای برخی دیگر این موضوع برعکس است. در سه‌ماههٔ اول بارداری به دلیل هورمون‌هایی که احساس خستگی در مادر ایجاد می‌کنند، داشتن رابطهٔ جنسی می‌تواند منجر به خستگی زیاد، بدخلقی یا تهوع در زن شود. اما از آن‌جایی که واژن در دوران بارداری ورم می‌کند و همچنین ترشحات آن افزایش پیدا می‌کند، داشتن رابطهٔ جنسی در این دوران برای برخی خانم‌ها احساس بهتری را به همراه دارد.

در مردان موضوع کمی متفاوت است. برای برخی مردان همسر باردارشان جذاب‌تر از قبل به نظر می‌رسد و به همین علت آن‌ها تمایل بیشتری برای داشتن رابطه از خود نشان می‌دهند اما برخی دیگر به دلیل نگرانی‌هایی که برای بچه‌دار شدن دارند و همچنین به دلیل نگرانی از آسیب زدن به جنین از داشتن رابطه در طول این مدت پرهیز می‌کنند.

نکات مهم رابطه جنسی در بارداری
رعایت نکات بهداشتی در زمان بارداری بسیار حائز اهمیت است و زن و مرد باید تمام ابعاد آن را برای داشتن یک رابطه جنسی سالم رعایت کنند. اگر مرد به هر دلیلی در معرض بیماری‌های آمیزشی است بهتر است در دوران بارداری و به منظور پیشگیری از ابتلا همسر، از کاندوم استفاده شود. همچنین اگر مرد مبتلا به تبخال تناسلی است هم بهتر است از رابطه جنسی پرهیز شود. خانم باردار باید توجه داشته باشد که در سه‌ماههٔ دوم روی شکم نخوابد و همچنین وزن بدند مرد بر بدن خانم باردار ممکن است خطرآفرین باشد.

محدودیت رابطهٔ جنسی در بارداری
داشتن رابطهٔ جنسی در بارداری در مواردی ممکن است توسط پزشک محدود یا ممنوع شود. یکی از این موارد وجود سابقهٔ سقط قبلی است که هرچند رابطهٔ دقیقی بین رابطهٔ جنسی و احتمال سقط جنین نمی‌توان پیدا کرد اما برخی پزشکان به دلیل کاهش هر چه بیشتر موارد نگران‌کننده رابطهٔ جنسی برای این زوج‌ها را محدود می‌کنند. علاوه بر این مواردی مثل خونریزی، پارگی کیسه آب و جفت سرراهی به دلیل این‌که ممکن است برای مادر و جنین خطرناک باشد، ممنوع است. دیگر موارد ممنوعیت رابطه در بارداری موارد زیر را شامل می‌شود:

· افتادگی جفت

· احتمال زایمان زودرس

· خونریزی واژن غیرقابل توجیه یا ترشحات غیرطبیعی

· نارسایی دهانۀ رحم

· باز شدن دهانۀ رحم

· پاره شدن کیسۀ آب

· بروز تبخال تناسلی یا احتمال ابتلا به آن در شما یا همسرتان

· احتمال ابتلا به عفونت‌های آمیزشی

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس