مروری بر دوبرال

با کمک چند تار مو ناباروری درمان می شود

ناباروری

درمان ناباروری: به کمک چند تار موی خود بچه دار شوید!

تا به حال شاید درمان های سخت و زیادی برای ناباروری صورت گرفته باشد که هزینه های بسیاری داشته و همچنین زمان بسیاری را به خود اختصاص داده است اما در این میان شاید یک خبر خوشحال کننده بتواند فضا را عوض کند و آن خبر درمان ناباروری با چند تار مو می باشد.

پژوهشگران معتقدند که در آینده افراد به کمک حتی تار موی خود می توانند صاحب فرزند شوند!

تار موی خود را پست کنید، بچه تان را تحویل بگیرید
پژوهشگران ادعا کرده‌اند که در آینده، زوج‌ها می‌توانند به جای سلول‌های جنسی، با استفاده از سلول‌های پوست یا تارهای مو بارور شوند. البته هنوز هیچ زمان مشخصی برای تولید نوزادان به این روش تعیین نشده و این موضوع تنها در حد حدس و گمان است.

«استفان هیلی‌یر» (Stephen Hillier)، استاد دانشگاه ادینبورگ که یکی از پیشگامان لقاح مصنوعی در جهان به شمار می‌رود، اعلام کرده است که در حال حاضر، امکان تولید سلول‌های جنسی مصنوعی وجود دارد.

پس از تولد «لوئیز براون»، نخستین کودک آزمایشگاهی جهان به روش لقاح مصنوعی، هیلی‌یر جزء نخستین دانشمندانی بود که اولین تأسیسات IVF (لقاح خارج از رحم) را انگلیس به راه انداخت. او طی سخنانی در کنفرانس «انجمن باروری انگلیس» گفت: «پیشرفت علمی دانشمندان می‌تواند این امکان را فراهم سازد که نوزادان بدون استفاده از اندام‌های تولیدمثلی متولد شوند.»

او حتی مدعی شد که در آینده ممکن است بتوان با استفاده از چندین تار مو صاحب فرزند شد و به شوخی ادامه داد: «کافی است چند تار موی خود را برای آمازون پست کنید و کمی بعد، جنین خود را تحویل بگیرید!»

سه سال پیش، دانشمندان دانشگاه کمبریج اعلام کردند که می‌توانند از سلول‌های پوستی انسان‌های بالغ، تخمک انسان را بسازند و راه را برای تولد نوزادانی با والدین غیرمعمول (مثلا دو پدر یا مادر) هموار سازند. پروفسور هیلی‌یر با امکان‌پذیر خواندن این ایده افزود: «آزمایش‌ها روی جانوران نشان می‌دهد که می‌توان سلول‌های جنسی را از هر سلولی از بدن تولید کرد؛ البته هنوز هیچ زمان مشخصی برای تولید نوزادان از طریق سلول‌های پوستی تعیین نشده و این موضوع تنها در حد حدس و گمان است.»

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس