مروری بر دوبرال

همه چیز در مورد ارگاسم (اوج لذت جنسی) در زنان

ارگاسم در زنان,اوج لذت جنسی,علائم ارگاسم شدن

علائم ارضا شدن در زن و مرد متفاوت است

اوج لذت جنسی به حالت بسیار فرح بخش روانی و جسمی گفته میشود که در اثر تحرکات جنسی و یا در زمان انزال همراه با یک سری علائم رخ میدهد.در زن و مرد هنگام اوج لذت جنسی علائمی وجود دارد .یک سری از این علائم در زن و مرد یکسان است و یک سری دیگر از علائم مختص زن یا مرد میباشد.

برای مثال ضربان قلب بیشتر می‌شود. بدن گرم می‌شود. گهگاه در بدن لرزشهایی بوجود می‌‌آید و بطور معمول شخص احساس سرما می‌کند. (که البته این حالت معمولاً در شروع عمل جنسی و معاشقه رخ می دهد).
در مردها آلتشان سفت می‌شود و در زنها مقداری قطر رحمشان افزایش یافته مایعی لزج از آن بیرون می آید که در مردها نیز به همین منوال است. این مایع غالباً بیرنگ است که موجب می شود عمل دخول آسانتر صورت گیرد.
در زنها قسمت داخلی رحم کمی تنگتر شده، نوک سینه ها کمی سفت و در مردها آب دهان ترشح و میزان تنفس افزایش می‌‌یابد.
در مردها بعد از انزال بدن سست شده و احساسی دست می‌دهد که معمولاً چشمانشان را می‌‌بندند و بلافاصله بعد از انزال عمل ادرار کردن به خوبی صورت نمی گیرد. زیرا دریچه پروستات به شکل خودکار کمی باز و بسته می‌شود. احساس گرمایی که به زن دست می دهد برای این است که منی کاملاً گرم وارد بدن زن شود زیرا سرما اسپرمها را می کشد و منی با پرش به بیرون پرتاب می‌شود در زنها معمولاً بعد از انزال مرد و تمام شدن شهوت او شهوتشان می خوابد.
این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که چون در خلال عمل جنسی به دلیل شور و هیجان حواس انسان زیاد متمرکز به اطراف خود نیست بر اثر شدت شور جنسی گهگاه به یکدیگر فشارهایی وارد می‌کنند که بعد از عمل جنسی درد زیادی احساس می‌شود.
مثلاً در بعضی موارد پایشان به فرش و مانند آن مالیده می‌‌شود و یا بر اثر فشار زیاد هنگام دخول حوالی آلت تناسلی ملتهب می‌‌گردد حد و میزان مطلوب بر انگیزش جنسی زن، به اندام فیزیولوژیکی و واکنشهای آموخته شده به وی بستگی دارد.
در دنیای امروز هنوز این افسانه که دخول تنها راه صحیح و پذیرفته شده برای رسیدن زنان به ارگاسم است، وجود دارد. حتی بسیاری از مشاوران جنسی، به عنوان مثال معاشقه، ناز و نوازش را روشهای ارضا کننده‌ای نمی‌دانند. به هر حال از لحاظ فیزیولوژیکی، ارگاسم است. چه از راه مقاربت، چه به روش تحریک و چه از طرق دیگر! ممکن است تجربه ذهنی این مسئله متفاوت باشد اما چرخه ی فیزیولوژیکی که یک زن برای رسیدن به اوج لذت جنسی طی می‌‌کند یکسان است.
برای رسیدن به اوج لذت جنسی چه از لحاظ روانی و چه جسمی، تحریک جنسی لازم است. بعضی زنان با خیالپردازی و بدون تحریک اندام جنسی به ارگاسم می‌‌رسند. درصد کمتری تنها با لمس و باز هم بدون تحریک اندام جنسی اوج لذت جنسی را تجربه می‌‌کنند. برخی هم ارگاسم های خود به خودی دارند و بعضی در حال خواب به ارگاسم می‌‌رسند. بر خلاف این استثنائات اغلب زنها برای رسیدن به اوج لذت جنسی به تحریک زیاد و طولانی مدت اندامهای جنسی نیاز دارند.

چرخه واکنشهای جنسی می‌‌تواند به چهار مرحله تقسیم شود

۱- تحریک

۲- پلاتو

۳- اوج لذت جنسی

۴- مرحله آرامش

این مراحل تفکیک‌ پذیر نیستند. یعنی یک مرحله، کاملاً تمام نمی‌شود تا بعد مرحله دیگری شروع شود. در حقیقت این مرحله بندی فقط برای توصیف ترتیب عکس العمل جنسی است که معمولاً در یک روند پیوسته واقعی اتفاق می‌‌افتد.

۱٫ مرحله انگیزش (تحریک)

وقتی بر اثر تحریک، خون در اندام جنسی جمع می‌‌شود، کلیتوریس (چوچوله) سفت می‌‌شود و در همان لحظه مهبل (واژن یا دستگاه تناسلی زن) شروع به ترشح مقداری ماده لیز کننده می‌‌کند، همچنین سطح داخلی دیوار لوله واژن (دستگاه تناسلی زن) بر اثر نوعی فرآیند تعریق، با یک ماده لیز کننده پوشیده می‌‌شود. سیاهرگ مهبل گشادتر و پر از خون شده، رنگ مهبل تیره تر می‌‌شود. در همین زمان میزان ضربان نبض و فشار خون به طور قابل ملاحظه‌ای بالا رفته، در اندامهای جنسی حرارت و تورم احساس شده و برانگیختگی زن از مرحله تحریک به مرحله پلاتو (دوام برانگیختگی جنسی) پیش می‌‌رود.

۲٫ مرحله پلاتو (دوام برانگیختگی جنسی)

بافت دیواره یک سوم خارجی واژن به علت پرخون شدن، متورم می شود که در نتیجه، موجب تنگی ورودی دهانه مهبل می گردد. به این مرحله سکوی ارگاسم می گویند. در این مرحله به نظر می رسد کلیتوریس در زیر یک کلاهک رفته یا به داخل کشیده می شود اما در حقیقت، کلیتوریس (چوچوله) به عنوان یک گیرنده تحریکات، در جهت پاسخ به تحریک مستقیم نواحی مجاور کمک می کند. رحم، لوله رحم و تخمدان بزرگتر شده و تنفس، ضربان نبض و حرکات زن سریعتر می شود.

۳٫ مرحله اوج لذت جنسی لوله واژن (دستگاه تناسلی زن)

به طور ریتمیک شروع به منقبض شدن می کند. همچنین انقباض غیرارادی اسفنکتر مقعد نیز در این مرحله پیش می آید. تعداد نبض و میزان فشار خون بالا می رود. افزایش انقباض عضلات و مملو از خون شدن سیاهرگ موجب رسیدن به اوج لذت جنسی می شود. همچنین باید در نظر گرفت ارگاسم نمی تواند به زور صورت پذیرد، این بازتابها به طور طبیعی اتفاق می افتند.

۴٫ مرحله آرامش

در این مرحله، احتقان یک سوم خارجی واژن و احتقان عروقی تغییر کرده و از بین می رود. ضربان نبض کاهش یافته و بافتها از تورم خارج می شوند. رنگ تیره واژن به رنگ اولیه بازگشته و اندامهای جنسی به حالت طبیعی اولیه خود برمی گردند. بدن آرام و سست شده و گاهی عرق می کند.

قابل ذکر است در پاسخ فیزیولوژیکی زن به تحریکات جنسی، اعضاء غیر تناسلی بدن نیز واکنشهایی دارند از جمله: تغییراتی در پستان، در بعضی موارد احساس اجبار در دفع ادرار در طول آمیزش یا پس از آن، افزایش فشار خون، افزایش ضربان قلب، افزایش تعداد دم و بازدم و نفسهای عمیق، تعریق. (این واکنش در افراد متفاوت است. در مرحله رسیدن به آرامش، بعضی احساس گرمای شدید می کنند و بعضی احساس سرما). در بسیاری موارد در قسمتهای مختلف بدن قطرات عرق جاری می شود.

ارگاسم شدن,آموزش ارگاسمی زنان,علت ارضا نشدن

نشانه ی ارضا شدن در زنان

۱- نوک پستانها سفت می شود.
نفس نفس زدنهای تند ممکن است نشان دهنده این باشد که خانمتان حتماً ارضا شده است.

۲- احساساتی می شود.
بعضی از مواقع به ارگاسم رسیدن زن چنان موجی از احساسات در او بوجود می آورد که شروع به گریه می کند.

۳- به خواب می روند.
البته بیشتر مردم تصور می کنند این حالت در مردان بیشتر نمایان می شود اما در حقیقت این چنین نمی باشد به خاطر داشته باشید اگر زن شما بعد از برقراری رابطه جنسی به خواب رفت و پشتش را به شما کرد بی احترامی از جانب او تلقی نکنید این خود نشانه خوبی از ارضا شدن آن می باشد.

۴- نیاز به آغوش صمیمی.
بعد از به ارگاسم رسیدن مایلند که شما محکم آنها را در آغوش بگیرید این کار احساس خوبی به آنها دست می دهد و به عنوان خاتمه کار مفید می باشد.

۵- نمی تواند راه برود.
بعد از به ارگاسم رسیدن به علت لرزش پاها قادر به راه رفتن نمی باشد لرزش پاها و بدن بدین معنی است که شما بعنوان یک مرد وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده اید.

۶- نمی تواند در موردش حرف نزند.
اگر خانمتان پس از اتمام کار نتوانست در مورد نزدیکی با شما صحبت نکند یا برخی مواقع حرفهای حین نزدیکی را تکرار می کند این نشانه خوبیست.

۷- لبخند رضایت.
شما می دانید راجع به چه چیزی می گویم زمانی که خانمتان تا مدتی بر اساس بوجود آمدن حس خوبی که نسبت به شما بعد از انجام سکس و به ارگاسم رسیدن دارند لبخند بر لب دارد.

۸- مهمترین نشانه ی ارضا شدن در زنان پاشیدن آب از داخل واژن (دستگاه تناسلی زن) به بیرون است.
البته این فشار آب در همه یکسان نیست در بعضی کم و در بعضی دیگر بسیار با شدت می پاشد. ابتدا حس ادرار به زن دست می دهد و او به خیال آنکه ادرار است ممکن است از عمل نزدیکی خودداری کند چرا که احساس خجالت از همسر که مبادا ادرار کنم.
اما اصلاً این طور نیست بلکه این حس ادرار در وقاقع نشانه ی این است که شما به ارضا شدن واقعی نزدیک شده اید پس عمل نزدیکی را متوقف نکنید و با سرعت بیشتر ادامه بدهید تا جاییکه ناخودآگاه مانند ارضا شدن در آقایان آب از داخل واژن به بیرون می ریزد که این آب از ماده ی گلوکز تشکیل شده و شیرین است. متاسفانه در اکثر زنها به دلیل عدم اطلاعات کافی به اشتباه افتاده و عمل نزدیکی را متوقف می کنند و این باعث می شود که شما به هیچ وجه ارضای واقعی را تجربه نکرده باشید این نکته بسیار مهم است که یک زن می تواند پشت سر هم ارضا شود و محدودیتی ندارد و بستگی به قدرت قوای جنسی او دارد. و اما نکته ای دیگر

در سال ١٩٨١ میلادی، یك گزارش بیان کرد که ٢٦ درصد از ٣٠٠٠ زنی که در یك مطالعه برای تجربه ارگاسم بطور منظم و با قاعده شرکت کرده بودند، بدون تحریك چوچوله شان بصورت دستی در هنگام دخول، به ارگاسم رسیده بودند.

این مطالعه همچنان نشان داد که نوزده درصد از زنان شرکت کننده در مطالعه، خیلی کم به ارگاسم در حین دخول رسیدند، ١٦ درصد از آنان اگر تحریك چوچوله دستی داشتند به ارگاسم می رسیدند و ٢٤ درصد از آنان در هیچ حالت در هنگام دخول، ارگاسم را تجربه نكرده بودند.بعلاوه ١٢درصد از زنان هرگز ارگاسم را در هیچ حالتی تجربه نكرده اند و ٣درصد از آنان هرگز اجازه دخول نداده بودند.این به آن معنی است که هشت زن از ده زن نمی توانند ارگاسم را تجربه کنند اگر دخول در فرج به تنهایی باشد.

مطالعات جدید این مطالعات بر اساس رای گیری از ١٥٠٠ زن توسط یك سایت اینترنی در سال ٢٠٠٠ پایه گذاری شده است.

این جوابها داده شده است.

آیا شما برای رسیدن به ارگاسم به چیز اضافی نیاز دارید؟

در پاسخ به این سؤال که سی و هشت درصد بیان کرده اند که به یك دست نیاز دارند بیست و هشت درصد گفته اند که فقط با دخول به ارگاسم می رسند بیست و یك درصد به نزدیکی دهانی ابراز نیاز کرده اند ده درصد سایر چیزها را گفته اند سه درصد بیان کرده اند که به یك «لرزاننده ویبراتور» نیاز دارند.

این نتایج بیانگر آن است که در مدت ١٩ سال فاصله بین دو مطالعه تقریباً زنانی که بدون نیاز به چیز اضافی (٢٨ درصد) و فقط با دخول آلت در فرج (٢٦ درصد)به ارگاسم می رسند تغییر چندانی نكرده است. اکثر زنان که حدود ٦٢ درصد هستند برای رسیدن به ارگاسم نیاز به تحریك مستقیم چوچوله هایشان دارند.

اگر عده کسانی که به سایر حالت تحریك چوچوله نیاز داشتند را در این قسمت قرار دهیم، درصد زنان نیازمند به تحریك چوچوله در حین دخول، بیشتر می شود.

دلیل این درصد کم چیست؟

پاسخ آن به دلیل اجزایی است که در اندام تناسلی ما قرار گرفته است. نقاط تحریك کننده جنسی که در مرد اغلب در آلت او قرار گرفته است، در زن در چوچوله قرار گرفته است. دلیل آن اینست که شرایط ساختاری و بیولوژیكی هر دو مانند هم است.

دلیل حساسیت آنها هم اینست که انتهای تعداد زیادی از اعصاب در آنها قرار دارد. قسمت بلوطی شكل چوچوله مانند کلاهك آلت مرد دارای تعداد زیادی از پایانه های عصبی است، فقط با این تفاوت که در قسمت کوچك تری قرار گرفته است.

این موضوع باعث می شود که حتی خیلی حساس تر از آلت مرد نیز باشد از آنجاییكه تعداد خیلی کمی از زنان بوسیله تحریك فقط آلت خود اقدام به استمنا می کنند، به نظر می رسد که این کار به حساسیت برانگیختگی چوچوله برای تحریك نیست.

آناتومی و تشریح مهبل نیز این را نشان می دهد که واژن (دستگاه تناسلی زن) به اندازه چوچوله دارای پایانه عصبی نیست و پایانه های عصب هایی که در واژن قرار دارند بیشتر در نزدیكی دهانه آن هستند. دلیل کم بودن پایانه های عصبی در دیگر جاهای واژن احتمالاً اینست که آن اغلب بعنوان کانال و مجرای تولد کودك به کار گرفته می شود و به نظر می رسد که برای کمك به تولد کودك اینگونه است. در حین دخول در واژن، آلت تناسلی مرد مستقیماً توسط دیواره های واژن زن تحریك می شود، حرکت لبه های ثانوی واژن (دستگاه تناسلی زن) بهترین چیز برای تحریك غیر مستقیم چوچوله است.

فرو کردن آلت باعث باز شدن لبه ها از همدیگر می شود و این کار باعث کشش چوچوله می شود. از آنجاییكه اندازه و شكل چوچوله زنان خیلی متغیر است، ممكن است برای بعضی از زنان این موضوع صدق نكند، این طور به نظر می رسد که به احتمال زیاد همه چوچوله ها نمی توانند به یك اندازه در هنگام دخول تحریك شوند.

همچنین چوچوله زن می تواند بوسیله استخوان خاصره مرد وقتی که او بسوی جلو فشار می آورد و ضربه می زند، تحریك شود.
در هنگام دخول، نقاط اصلی محرك جنسی مرد در همه جهات بطور مستقیم تحریك می شود و نقاط محرك جنسی زن بطور متناقض و غیر مستقیم تحریك می شود.

دلیل اینكه مرد سریعتر از زن به ارگاسم می رسد همین است. فاکتور دیگری که باید مورد ملاحظه قرار گیرد زمان است. یك مرد در هنگام استمنا بطور متوسط حدود ٣ دقیقه به ارگاسم می رسد در حالی که زن برای رسیدن به ارگاسم در هنگام استمنا به ۷ دقیقه یا بیشتر زمان نیاز دارد.

بنابراین در شرایط ایده آل، یك مرد ۴ دقیقه زودتر از یك زن به ارگاسم می رسد. این موضوع را در نظر داشته باشید و آن را تعمیم بدهید به آمیزش واژنی. در حالی که مرد در معرض تحریك مستقیم قرار دارد و زن بصورت غیر مستقیم تحریك می شود. شما می بینید که چگونه این تفاوت زمانها بطور نجومی افزایش می یابد.

اگر یك زن به همان اندازه از تحریك را که در هنگام استمنا دریافت می دارد، دریافت نكند، خواهید دید که زن هرگز در هنگام دخول به ارگاسم نمی رسد و اهمیتی به مدت زمان فرو کردن مرد در فرج ندارد.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس