مروری بر دوبرال

زن ها بیشتر از مردان به رابطه جنسی تمایل دارند

رابطه جنسی خوب,پیش قدم شدن,تمایل به رابطه جنسی

پیش قدم بودن زنان در رابطه زناشویی

زنان کمتر از مردان به رابطه جنسی گرایش دارند؛ گزاره ای رایج و مصطلح که نسبت به صحت و سقم آن تردید وجود دارد. نظر شما چیست؟ به این گزاره باور دارید یا آن را تنها ناشی از باورهای اجتماعی غلط می دانید؟

بدون تردید همه ما بارها و بارها شنیده ایم که مردان پیش قدم رابطه جنسی هستند نه زنان؛ جمله ای که علی رغم ظاهر به نسبت صحیحش کاملاً غلط است. آخرین تحقیقات دانشمندان حکایت از آن دارد که میل زنان به رابطه جنسی بسیار بیشتر از آن چیزی است که همسران یا والدینشان تصور می کنند. برای انجام این مطالعه محققان زندگی ۲۲۹ زوج ۱۸ تا ۶۸ ساله که عمر زندگی آنها بیش از ۶ سال بوده است در مدت زمانی طولانی بررسی کرده اند.

نتایج حکایت از داشت که به صورت میانگین تمامی این زوج ها یک تا دو بار در طی هفته با یکدیگر رابطه جنسی دارند. نکته جالب توجه تمایل اغلب زنان به بیشتر بودن دفعات این رابطه یا حتی پیش قدم شدن آنها در این ماجراست، اتفاقی که کمی دور از ذهن و حتی غیر قابل باور به نظر می رسد. علاوه بر این، ترس از برچسب زنی یا قضاوت های نابجا مانع از بیان نیاز جنسی توسط گروهی زنان حاضر در آزمایش شده بود. زنانی که بیان چنین خواسته ای را امری خارج از عرف می دانستند و حاضر به تغییر رویه در این مسأله نبودند.

با اتکا به یافته های مطالعاتی از این دست می توان دریافت که با وجود تغییر مسیر زندگی جامعه امروزی هم چنان ما درگیر برخی کلیشه های قدیمی هستیم، کلیشه هایی که بخشی از آنها جنسیتی است و موجب تکرار رفتارهای غلط می شود. همین کلیشه ها یکی از دلایل بی توجهی زنان نسبت به نیاز جنسی خود در رابطه زناشویی است، رفتاری غلط که با آموزش و صحبت از آن قابل اصلاح است.

منبع:شفقنا

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس