مروری بر دوبرال

جلوگیری از چاقی با لباس هوشمند

کمبود آب بدن,الیاف رسانا,تعریق بدن,ارتعاش جمجمه,لباس هوشمند ,جلوگیری از چاقی,جلوگیری از چاقی با لباس هوشمند,

با این لباس هوشمند دیگر چاق نمی شوید

فناوری و تکنولوژی بر همه زوایای زندگی ما تاثیر گذاشته و همچنین می تواند موجبات سلامتی ما را فراهم نماید.به طور مثال محققان به تازگی لباسی را طراحی کرده اند که می تواند با استفاده از حسگرهای پارچه ای ارتعاشات غذا خوردن شما را ثبت نماید و می تواند از چاق شدن شما در اثر غذای بیش از حد جلوگیری نماید.این لباس همچنین ارتعاشات جمجمه را نیز بهثبت می رساند.

محققان این طرح موسوم به سیمپل اسکین پیش نمونه تیشرت هوشمندی را ساخته‌اند که می‌تواند به شما بگوید چقدر غذا خورده‌اید و چه میزان مایعات نوشیده‌اید. حسگرهای نرم در یقه آن، به شکلی ناملموس عمل بلع را تشخیص می‌دهند.

الیویه آمفت، استاد فناوری حسگرها در دانشگاه پاسو می‌گوید: با کمک این فناوری می‌توان رفتارهای پیچیده را در طول روز زیر نظر گرفت. به‌عنوان مثال اگر کاربر در طول روز مایعات کم بنوشد، این فناوری می‌تواند کمبود آب بدن را تشخیص  و هشدار دهد؛ این فناوری بویژه برای مبتلایان به دیابت مفید است و همچنین با ارائه داده‌های واقعی، به کسانی که اضافه وزن دارند، توصیه‌های لازم را می‌دهد.

نمونه‌ای دیگر از قابلیت‌های این حسگرهای پارچه‌ای، استفاده از آنها در فریم عینکی است که می‌تواند میزان ارتعاشات جمجمه را هنگام جویدن اندازه بگیرد. الگوی ارتعاشات نشان می‌دهد که فرد مشغول خوردن چیست.

کاربردهای مختلف حسگرهای پارچه‌ای که در این طرح تحقیقاتی در نظر گرفته شده، همه بر پایه یک نوع پارچه مصنوعی است که در آن فیبرهای پلیمری با الیاف رسانا از جنس نقره یا مس درهم تافته شده است.به گفته محققان، این پارچه کاملاً انعطاف پذیر است و هوا هم از آن عبور می‌کند، به عبارت دیگر براحتی روی بدن قرار بگیرد و هیچ مشکلی هم در زمینه تعریق بدن ایجاد نمی‌کند.

منبع: بیتوته

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس