مروری بر دوبرال

رونمایی اینتل از پردازنده Core i9 با 18 هسته

پردازنده اینتل,سی پی یو جدید اینتل,جدید ترین سی پی یو i9

منتظر اینتل Core i9 با ۱۸ هسته باشید

شرکت اینتل که در زمینه فناوری اطلاعات و سیستم های کامپیوتری سابقه بسیاری دارد.به تازگی از جدیدترین پردازنده خوب رونمایی کرد که می توان گفت قدرمتند تریم پردازنده حال حاضر می باشد.این پردازنده ۱۸ هسته ای که قرار است به زودی روانه بازر شود که با قیمتی حدود ۲۰۰ هزار دلار منتشر خواهد شد.

رونمایی اینتل از پردازنده Core i9 را با ۱۸ هسته
همان‌طور که از قبل شایعه شده بود؛ اینتل در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۷ از نسل جدیدی از پردازنده‌های سری X خود رونمایی و برای اولین بار پردازنده Core i9 با ۱۸ هسته پردازشی را معرفی کرد.

پردازنده‌های جدید دسکتاپ اینتل با نام خانوادگی Core X معرفی شدند. در این خانواده دو عضو قبلی پردازنده‌های دسکتاپ اینتل، یعنی Core i5 و Core i7 حضور دارند که البته قدرتمندتر شده‌اند ولی خبر مهم پیرامون عضو جدید این خانواده یعنی Core i9 است که یک پردازنده بسیار قدرتمند است.

اینتل می‌گوید پردازنده‌های سری Core X برای کامپیوترهای گیمینگ و افرادی که در ساخت محتوای مالتی‌مدیا مشارکت دارند، ساخته شده است. این پردازنده‌ها اجازه می‌دهند آخرین نسخه‌های بازی‌های ویدیویی جدید با بهترین رزولیشن و کیفیت استریم و پخش شوند و کاربران بتوانند از این بازی‌ها لذت ببرند. همچنین، سازندگان محتواهای مالتی‌مدیا می‌توانند به طور همزمان چهار ابزار بسیار سنگین ساخت مالتی‌مدیا را روی کامپیوتر خود اجرا و به راحتی و با سرعت بالا کار کنند.

پردازنده‌های Core X جدید در چندین مدل معرفی شدند که پایین‌ترین آن‌ها یک پردازنده Core i5-7640X با چهار هسته پردازشی و چهار نخ پردازشی با قیمت ۲۴۲ دلار است. مدل‌هایی از پردازنده Core i7 نیز در محدوده قیمتی ۳۳۹ دلار تا ۵۹۹ دلار یافت می‌شود که به ترتیب شامل چهار هسته پردازشی/هشت نخ پردازشی و ده هسته پردازشی/بیست نخ پردازشی هستند.

اما اینتل در پردازنده Core i9 چهار مدل معرفی کرد. اولین مدل ۱۲ هسته پردازشی/۲۴ نخ پردازشی با قیمت ۹۹۹ دلار است و بعدی ۱۶ هسته پردازشی/۳۲ نخ پردازشی با قیمت ۱۶۹۹ دلار عرضه می‌شود. قدرتمندترین پردازنده این سری Core i9 Extreme نام دارد که از ۱۸ هسته پردازشی و ۳۶ نخ پردازشی سود می‌برد و با قیمت ۱۹۹۹ دلار وارد بازار خواهد شد.

تمامی پردازنده‌های جدید سری Core X اینتل براساس معماری چیپ‌ست مادربورد X299 اینتل طراحی شده‌اند.

 

 

منبع: shabakeh-mag.com

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس