مروری بر دوبرال

کدام گوشی ها قابلیت استفاده از اندروید اوریو را دارند؟

مجموعه : موبایل

اندروید اوریو

اندروید اوریو در کدام گوشی ها قابل اجراست؟

بت معرفی نسخه جدید سیستم عامل اندروید که اوریو نام دارد بیشتر افراد دوست دارند که بدانند آیا این سیستم عامل بر روی گوشی های آنان قابلیت اجرایی شدن دارد یا نه.در ادامه این پست نام گوشی هایی که می توانند اوریو را بر روی خود اجرا کنند آورده شده است.

کدام گوشی های موبایل  از اندروید اوریو بهره می برند؟
هنگام رونمایی اندروید Oreo فقط موبایل‌های Pixel و Nexus از این سیستم‌ عامل بهره می‌بردند. اما به تازگی فهرست گوشی های دارای اندروید اوریو در سایت تخصصی XDA منتشر شده است.

با تلاش شبانه‌روزی انجمن توسعه‌دهندگان رام (ROM development community)، وبسایت تخصصی XDA به تازگی دستگاه‌های دارای رام مناسب جهت ارتقا به سیستم‌ عامل اوریو را به صورت یک فهرست به علاقه‌مندان معرفی کرده است.

این فهرست شامل برندهای معتبر و مختلفی است که تاکنون از این نسخه از سیستم عامل اندروید در دستگاه‌های خود استفاده نکرده‌اند؛ البته دلیل آن کمبود و محدود بودن قطعات سخت‌افزاری این دستگاه‌ها است. بسیاری از رام‌هایی که در این دستگاه‌ها قرار دارد، نمی‌تواند تغییرات جدیدی را که در حوزه فناوری صورت گرفته، پشتیبانی کند.

در حال حاضر مدل ZenFone 5 شرکت ایسوس، Galaxy S6 ،Galaxy Tab S2 و Galaxy Note سال ۲۰۱۴ شرکت سامسونگ، مدل‌های Xperia M2،Xperia SP،Xperia T TX، و V شرکت سونی نیز از رام اوریو پشتیبانی می‌کنند. همچنین مدل ZenFone 2 ایسوس، موتورولا مدل Moto E ،Moto X و Moto G نیز می توانند از رام لینیج او اس ۱۵ (Lineage OS ۱۵) پشتیبانی کنند.

OnePlus دیگر برندی است که در این لیست به چشم می‌خورد. هیچ‌کدام از مدل‌های این برند در حال حاضر از نسخه اوریو و لینیج او اس ۱۵ استفاده نمی‌کند.
تمامی دستگاه‌هایی که OEM تولید کرده است، قابلیت پشتیبانی از نسخه اوریو را دارند. دیگر برندی که نامش در لیست استفاده از نسخه اوریو درج شده، شیائومی با حداقل ۱۰ پرچم‌دار است.

نسخه ۳۲ بیت Nexus 6 و Nexus 5 نیز نامشان در لیست پشتیبانی از اندروید اوریو دیده شد. گفته می‌شود، دارندگان Nexus 4 و مدل‌های پیشین آن به دلیل قدیمی بودن قطعات سخت افزاری، فعلاً نسخه اوریو را دریافت نمی‌کنند.

 

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس