مروری بر دوبرال

گوگل در مسیر ادغام اندروید و کروم

ادغام اندروید,گوگل کروم,ادغام کروم و اندروید
ادغام اندروید و گوگل کروم

گوگل گام بزرگی در مسیر ادغام دو سیستم عامل خود یعنی کروم OS و اندروید برداشته است و این خبری فوق العاده برای کاربران محسوب می شود. فروشگاه اپلیکیشن اندروید که به نام پلی استور شناخته می شود قرار است وارد سیستم عامل کروم OS شود که این سیستم عامل در لپ تاپ های کروم‌بوک اجرا می شود.

به گزارش “گروه علم و فناوری” عصرایران، ورود پلی استور به کروم OS به معنای آن است که کروم بوک ها به زودی قادر خواهند بود بیشتر ۱٫۵ میلیون اپلیکیشن موجود در این فروشگاه اپلیکیشن اندروید را مورد استفاده قرار دهند. این ویژگی به همراه سه کروم‌بوک جدید و طی فصل تابستان در دسترس کاربران قرار می گیرد و دستگاه های بیشتری از آن در فصل پاییز بهره‌مند خواهند شد.

این اقدام قابلیت های بسیار بیشتری را برای لپ تاپ های کروم‌بوک به ارمغان می آورد. دموهای منتشر شده از سوی گوگل راحتی انجام وظایفی مانند ویرایش یک عکس در اپلیکیشن ادوبی فتوشاپ با یک نمایشگر بزرگتر یا کنترل هرچه بیشتر بر انجام بازی های اندرویدی مانند کلش آو کلنز را نشان داده اند.

مسیر رسیدن به این نقطه چندان کوتاه نبوده است زیرا گوگل در سال ۲۰۱۴ ورود اپلیکیشن های اندرویدی به کروم‌بوک ها را وعده داده بود.

با اضافه شدن این ویژگی، کاربران تنها کافی است تا روی آیکون پلی استور در داک کروم‌بوک خود کلیک کرده و اپلیکیشن مد نظر خود را جستجو کنند که فرآیندی مشابه با آن چیزی است که در اندروید رخ می دهد.

معرفی این ویژگی برای توسعه دهندگان اپلیکیشن نیز خبر خوبی محسوب می شود زیرا قادر هستند تا به شیوه هایی متفاوت به مشتریان بیشتری دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، کاربران تمایل بیشتری به پرداخت پول برای استفاده از اپلیکیشن ها در رایانه های خود نسبت به گوشی های هوشمند دارند.

البته فراگیر ساختن این ویژگی چندان هم ساده نیست زیرا بسیاری از اپلیکیشن های گوشی هوشمند از کیفیت خوبی برای اجرا در دستگاه هایی با نمایشگر بزرگ مانند یک لپ تاپ کروم‌بوک برخوردار نیستند و از این رو توسعه دهندگان باید از ترفندهایی در طراحی و توسعه اپلیکیشن های خود استفاده کنند تا این مشکل برطرف شود.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس