مروری بر دوبرال

آموزش تصویری ثبت نام و فعالیت در سایت Linkedin

وبسایت LinkedIn یک شبکه اجتماعی است که بیشتر در مورد شغل و حرفه ای که داریم فعالیت میکند.شما در این سایت یا همان شبکه اجتماعی میتوانید با با افراد مختلف در شغلهای مختلف و یا شغل خود آشنا شده و اگر دنبال کار میگردید بیان کنید و اگر هم دنبال کارمند هستید بیان کنید.

سایت Linkedin,عضو شدن در لیندکدین,راهنمای عضو شدن

معرفی سایت Linkedin

به سایت LinkedIn به این آدرس بروید. اگر می خواهید در مورد این سایت بیشتر بدانید، روی What is LinkedIn در منوی بالای صفحه کلیک کنید. در غیر این صورت، با وارد کردن نام کوچک First Name، نام خانوادگی Last Name، رایانامه Email و گذرواژه Password و کلیک بر روی Join Now، در این سایت عضو شوید. دقت داشته باشید که گذرواژه باید بزرگتر مساوی ۶ کاراکتر باشد.

سایت Linkedin,عضو شدن در لیندکدین,راهنمای عضو شدن

راهنمای ثبت نام در لیندکین

سایت به آدرس ایمیلی که وارد کردید، ایمیلی را می فرستد که باید بر روی آن کلیک کنید تا اطلاعات حساب کاربری شما تایید شود و به سایت LinkedIn وارد شوید.

سایت Linkedin,عضو شدن در لیندکدین,راهنمای عضو شدن

عضو شدن در سایت لینکدین

در این مرحله باید نمایه Profile خود را ویرایش کنید. ویرایش و به روز رسانی این صفحه آسان و سریع است و نیاز چندانی به اطلاعات تخصصی ندارد. زیر نام خود، باید محل زندگی و یا فعالیت و نوع فعالیت شغلی خود را تعیین کنید و عکسی را برای خود اضافه کنید (Add a photo).
سایت Linkedin,عضو شدن در لیندکدین,راهنمای عضو شدن

شبکه اجتماعی لینکدین

مدارک تحصیلی (qualifications) خود را وارد کنید. شغل فعلی و در صورت وجود، شغل قبلی خود را علاوه بر مدارک تحصیلی وارد نمایید. توضیحی از شغل قبلی و مدارکی که کسب کردید را ذکر کنید، تا دیگران با تجارب شما بیشتر آشنا شوند. اگر اطلاعات دقیق شغلی خود را وارد نمایید، LinkedIn به شما پیشنهادهای شغلی جدید را ارسال می نماید. سعی کنید توضیحات تان مختصر و مفید باشد.
سایت Linkedin,عضو شدن در لیندکدین,راهنمای عضو شدن

کاریابی در سایت لینکدین Linkedin

خلاصه ای از خود بنویسید. در قسمت Summary این امکان وجود دارد که جملاتی را که می خواهید تا دیگران در مورد فعالیت ها، تجارب کاری، علایق و برنامه های کاری شما بدانند را بیاورید.

سایت Linkedin,عضو شدن در لیندکدین,راهنمای عضو شدن

پیدا کردن کار در اینترنت

تخصص های (Specialties) خود را وارد نمایید. این قسمت در حقیقت ضمیمه قسمت Summary است، اما به صورتی خلاصه تر. مهارت های خاص و تجارب خود را در این قسمت وارد نمایید. این قسمت را به دقت وارد نمایید، چرا که دیگر اعضای این سایت هم باید آن را تایید endorse کنند، لذا از وارد کردن اطلاعات غیر واقعی خودداری کنید.

سایت Linkedin,عضو شدن در لیندکدین,راهنمای عضو شدن

راهنمای تصویری عضو شدن در لینکدین

از دوستان و آشناها دعوت به عضویت در این سایت کنید. از طریق قسمت جستجوی این سایت و وارد کردن اطلاعات ایمیلی خود می توانید دوستان خود را در این سایت پیدا کنید و یا اینکه از آنها برای عضویت در این سایت، دعوت کنید. همچنین می توانید با وارد کردن نام، عنوان شغلی و یا شرکتی خاص، افرادی که به دنبال آنها هستید را پیدا کنید.

سایت Linkedin,عضو شدن در لیندکدین,راهنمای عضو شدن

عضو شدن در سایت کاریابی Linkedin

آدرس سایت های خود را اضافه کنید. سایت شرکت، سایت ها و یا وبلاگ های شخصی خود را در قسمت Websites وارد نمایید تا کسانی که از صفحه شما بازدید می کنند بتوانند در محیط های دیگر نیز با شما در ارتباط باشند. توجه داشته باشید که اگر نمی خواهید کسی اطلاعات و عکس های شما را در صفحات اجتماعی دیگر ببیند، از وارد کردن آن اطلاعات در این سایت، جدا خودداری نمایید.
۹

توصیه نامه بگیرید. اگر به دنبال پیدا کردن شغل در این سایت هستید، حتما از طریق روسا و یا همکاران پیشین خود، حداقل ۳ توصیه نامه در نمایه ی خود ثبت کنید. همچنین می توانید برای همکاران و کارمندان زیر دست خود نیز توصیه نامه بنویسید.

سایت Linkedin,عضو شدن در لیندکدین,راهنمای عضو شدن

معرفی سایت Linkedin

اپلیکیشن اضافه کنید. این قسمت چندان مهم نمی باشد، اما وارد کردن آن، نمایه شما را کامل تر می کند. برای مثال می توانید Blog Link را اضافه کنید تا به روز رسانی وبلاگ ها و سایت های شما را اطلاع رسانی کند و یا اینکه از قسمت Reading List که سایت Amazon آن را طراحی کرده، کتاب هایی که می خوانید و یا خوانده اید را به دیگران معرفی و یا پیشنهاد کنید. با دیگر اپلیکیشن ها نیز می توانید فایل ها و یا ارائه های خود را در اختیار دیگران قرار دهید.

سایت Linkedin,عضو شدن در لیندکدین,راهنمای عضو شدن

سایت Linkedin چیست

نکات و هشدارها
زمانی که بیشتر با این سایت آشنا شدید و کار کردید، می توانید پیوستن به دیگر گروه هایی که اعضای آن در حیطه کاری شما فعالیت دارند را نیز در نظر داشته باشید. می توانید افراد مختلفی در آن زمینه کاری را بیابید، ایده های خود را با دیگران در میان بگذارید و در مورد آنها نظر دهید و یا با هم ملاقات داشته باشید.
زمانی که یک پست جدید وارد می نمایید یا قسمتی از صفحه خود را ویرایش می نمایید، آن موضوع به دوستان شما اطلاع رسانی می شود. توجه داشته باشید که اطلاعات دقیق و به درد بخور و حرفه ای را وارد نمایید تا دوستان تان مطلع شوند.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس