مروری بر دوبرال

تایپ کردن عمودی متن در ورد

عمودی نوشتن در ورد,عمودی نوشتن در ورد 2003,تایپ عمودی در ورد2007

تایپ کردن عمودی متن در ورد

شاید برای شما هم این اتفاقل افتاره باشد که بخواهید رد نرم افزار قدرتمند ورد از مجموعه آفیس متنی را بصورت عمودی تایپ کنید تا بتوانید به نحوه ای که دوست دارید از متن خود استفاده کنید.این متون را برای تبلیغات نیز استفاده میکنند.این قابلیت به صورت پیش فرض در نرم افزار ورد وجود دارد که در این مقاله به شما این راهکار را توضیح میدهیم.

برای تایپ کردن عمودی ابتدا باید وارد نرم افزار Word شده و از تب Insert روی Text Box کلیک کنید. یکی از تکست باکس های موجود را انتخاب نمایید تا بر روی صفحه قرار بگیرد. هنگامی که بر روی این تکست باکس (و یا روی کادر آن) کلیک کنید، در نوار منوی ورد مشاهده می کنید که تب Format ظاهر می شود.

روی این تب کلیک کرده و سپس بر روی Text Direction (که در سمت چپ دیده می شود) کلیک کنید تا جهت نوشته به صورت دلخواه شما درآید. اکنون نوشته ی موردنظرتان را تایپ کنید.
در صورتی که بخواهید کادر دور این نوشته را که یک خط مشکی است محو کنید، بر روی این خط، راست کلیک کنید و آخرین گزینه یعنی … Format را انتخاب کنید. در پنجره ی باز شده، از تب Colors and Lines در قسمت Line، می بایست Color را روی مقدار No Color تنظیم نمایید و OK کنید.

نوشتن عمودی در نرم افزار ورد یکی از کوچکترین کارهایی است که این نرم افزار میتواند برای شما انجام دهد.نرم افزار ورد کارآیی های بسیار بالایی دارد، سعی میکنیم در هر هفته چند مقاله در مورد این نرم افزار قدرتمند برای شما قرار دهیم که بتوانید از قابلیت های گستره نرم افزار ورد استفاده کنید.

 

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس