در مورد ورزش ایروبیک چه می دانید؟

مجموعه : ورزشهای عمومی

ورزش ایروبیک

ایروبیک خوب است یا بد؟

ایروبیک یکی از ورزش های هوازی و عالی می باشد که برای ایجاد شادابی و نشلط نیز عالی بوده و همچنین برای چربی سوزی و لاغری و کاهش وزن نیز موثر و مفید می باشد.اما در میان تمام فواید می تواند مضراتی داشته باشد که به دلیل انجام اتشباه حرکات بوده و آسیب دیدگی هایی را به جا می گذارد.

یک فیزیوتراپ با تشریح ورزش ایروبیک به عنوان ورزشی که افراد در آن دچار کمبود اکسیژن نمی‌شوند، به فواید و همچنین مضرات آن در برخی افراد پرداخت.

بسیاری از پزشکان دردهای ما را ناشی از بی‌تحرکی می‌دانند بنابراین توصیه می‌کنند تا برای درمان این مریضی‌ها ورزش کنیم اما نکته مهم این است که ورزش‌ها باید به درستی و طبق نیاز بدن انجام شود در غیر این‌صورت عوارض جبران ناپذیری را به بدن تحمیل می‌کند.

ورزش ایروبیک یکی از ورزش‌هایی است که توصیه‌های زیادی برای انجام آن می‌شود اما باید به عوارض درست انجام نشدن آن نیز توجه داشت. به خاطر داشته باشید در هنگام راه رفتن معمولی خود با نگه داشتن حالت کشیده، بدن و عضله‌های باسن را منقبض کنید، این ورزش با ماهیچه‌های سراسر بدن در ارتباط است. بر این اساس مسعود غفاری میر، فیزیوتراپ در گفت‌وگو با تسنیم با تشریح ورزش ایروبیک به عنوان ورزشی که افراد در آن دچار کمبود اکسیژن نمی‌شوند، به فواید و همچنین مضرات آن در برخی افراد پرداخت.

 

ورزشی که کمبود اکسیژن ندارد 
ورزش ایروبیک هوازی یعنی ورزشی که در آن دچار کمبود اکسیژن نمی‌شویم. این ورزش به دو صورت حرفه‌ای و آماتور انجام می‌شود که برای از بین بردن بسیاری از بیماری‌ها مفید است این در حالی است که اگر این ورزش به شیوه نادرست انجام شود عوارض زیادی را به بدن تحمیل خواهد کرد.

کاهش چربی و وزن اضافی 
ایروبیک می‌تواند در کاهش وزن بدن بسیار موثر باشد و برای کسانی که به دنبال اندامی مناسب باشند این ورزش بسیار مناسب است بنابراین با انجام صحیح تمرین‌ها بدون اینکه آسیبی به بدن وارد شود، البته با رعایت یک رژیم غذایی درست می‌توان وزن را به اندازه متعادل رساند. در مجموع آنچه در انجام این تمرین‌ها حائز اهمیت است افزایش مدت زمان انجام حرکات، استمرار و تکرار و بالا بردن میزان دشواری تمرین‌ها نیز باید مدنظر قرار گیرد.

باید توجه داشته باشید که اگر هدف از ایروبیک رسیدن به یک تعادل و جسمانی و بالا بردن درصد سلامتی و داشتن روحیه خوب است، راه تاثیرگذار و موثر در این موضوع انجام مرتب و همیشگی تمرین‌هاست.

بهبود عملکرد قلب با ایروبیک 
بهبود خون‌رسانی قلبی و عملکرد بهتر تنفس و در نتیجه عملکرد بهتر عضلات، احشای داخلی (کبد، کلیه، طحال و…) و گوارش می‌شود. بهبود جریان گوارشی و عملکرد کبد و کلیه از عوامل کنترل قند خون، کاهش وزن و دفع سموم از بدن است.

 

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس