دانستنی هایی برای افزایش وزن در افراد لاغر

مجموعه : زیبایی اندام

 مواد غذایی,وعده‌های غذایی ,عضله سازی,تناسب اندام,دانستنی هایی برای افزایش وزن در افراد لاغر

چند توصیه کوتاه برای افزایش وزن به روش صحیح

افرادی که بسیار لاغر هستند و طبق گفته خودشان هر کاری را امتحان کردند تا بتوانند افزایش وزنی داشته باشند اما به هیچ نتیجه ای نرسیدند.از این رو امروز بر آن شدیم که راهکارهایی اصولی و توصیه هایی کاربردی را برای این دسته از عزیزان به کار ببریم تا بتوانیم در افزایش وزنی صحیح و اصول شما را یاری کنیم.

توصیه هایی برای چاق شدن
شاید شما هم این جمله را بسیار شنیده‌اید که “فلانی هرچقدر می‌خورد چاق نمی‌شود!” این مورد از نظر کسانی که خیلی زود دچار افزایش وزن می‌شوند بسیار جالب و غیر قابل باور است. ولی جالب است که بدانید، این افراد معمولا به دنبال روش‌هایی برای افزایش وزن خود هستند.

این افراد باید توجه کنند که برای افزایش وزن آن هم به صورت اصولی و صحیح رعایت چند نکته از اهمیت زیادی برخوردار است که در این مطلب به تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم.

فاصله بین غذا خوردن نباید بیش‌تر از ۴ ساعت باشد
بدن همیشه به دریافت انرژی نیاز دارد و زمانی که یک وعده کمتر مصرف شود یعنی مقدار انرژی کمتری به آن رسیده است و فعالیت عادی بدن را مختل می‌کند. در این موارد ذخیره انرژی کم شده و در نتیجه به کاهش حجم عضلات منجر می‌شود.

اگر می‌خواهید کمی عضله اضافه کنید فاصله وعده‌های غذایی نباید بیشتر از ۳ تا۵ ساعت باشد. زمان استفاده از وعده‌های غذایی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زیاد خوردن و پراکنده‌خواری تاثیر زیادی برای شما نخواهد داشت. همیشه در زمان مشخص وعده‌های غذایی خود را مصرف کنید.

از مواد غذایی متنوع استفاده کنید
همیشه سعی کنید حداقل سه گروه غذایی را در برنامه‌ی خود داشته باشید. مصرف یک موز به تنهایی و یا یک مشت آجیل در طول روز برای شما مناسب نیست. بهترین روش این است که چند قطعه نان را به کره بادام زمینی آغشته کنید و چند حلقه موز روی آن قرار دهید و با یک لیوان شیر میل کنید. به این ترتیب شما از سه گروه مواد غذایی با هم استفاده کرده‌اید. این تنوع باعث می‌شود که مواد مغذی بیشتری را به بدن خود برسانید.

از غذاهای مایع بیشتر استفاده کنید
این نوع غذاها برخلاف غذاهای دیگر حجم زیادی را در معده اشغال نمی‌کنند و شما می‌توانید بدون اینکه احساس سیر بودن و یا پرشدن داشته باشید مقدار زیادی مواد مغذی را به بدن خود برسانید و از این طریق به‌صورت سالم وزن اضافه کنید.

از بهترین غذاهای مایع می‌توان به آب‌میوه‌های طبیعی، شیرهای کم چرب و اسموتی‌ها اشاره کرد. اسموتی‌هایی که با مواد مغذی مانند جوانه کندم، آب‌هویج، عسل و … درست شده باشد.

منبع: zibamoon.com

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس