قهوه و دارچین می تواند متابولیسم بدن را بالا ببرد

مجموعه : ورزشکاران

متابولیسم بدن

برای بهبود متابولیسم این ادویه را به قهوه اضافه کنید

برای بالا بردن متابولیسم بدن شاید راه های بسیاری را امتحان کرده باشید اما در این پست به شما راهکار عالی و طبیعی را پیشنهاد می دهیم.استفاده و تریکب قهوه به همراه دارچین می تواند متابولیسم بدن را بسیار بالا ببرد و سوخت و ساز ان را کنترل نماید.

بهبود متابولیسم با قهوه و دارچین
اکثر ما نمی توانیم بدون نوشیدن یک فنجان قهوه صبحگاهی عملکرد خوبی در طول روز داشته باشیم. و خوشبختانه برای افرادی که به خوردن قهوه عادت کرده اند، این نوشیدنی محبوب دارای مزیت های زیادی است، از جمله بهبود حافظه و کمک به طول عمر.

اما قبل از اینکه فنجان خود را با دومین یا سومین عامل کمک کننده در روز پر کنید، بهتر است این هشدار را به شما بدهیم: خامه و شکری که برای طعم دادن به قهوه خود استفاده می کنید، بر روی دور کمر شما تاثیر می گذارد. گاهی نوشیدن قهوه با این افزودنی ها بیش از ۱۰۰۰ کالری به رژیم غذایی روزانه شما اضافه می کند.

اما این ها به معنای کنار گذاشتن قهوه نیست. می توانید قهوه خود را بدون شکر و تلخ بنوشید. شاید قهوه تلخ را دوست نداشته باشید و نخوردن قهوه هم باعث بروز خستگی شود، محققان دریافته اند افزودن یک ترکیب ساده به قهوه می تواند سوخت و ساز را بهبود بخشیده و از هر گونه افزایش وزن جلوگیری می کند.

طبق پژوهشی که در موسسه علوم زیستی دانشگاه میشیگان انجام شده، افزودن مقداری دارچین به قهوه می تواند به بدن کمک کند چربی ها را سریع تر بسوزاند. زمانی که محققان نمونه های سلول های چربی انسان را با سنامالدئید cinnamaldehyde – ترکیباتی که باعث طعم و بوی دارچین می شود – درمان کردند، سلول ها شروع به تولید ژن ها و آنزیم هایی کردند که به بهبود سوخت و ساز کمک می کنند و چربی ها را بیشتر می سوزانند تا اینکه باعث ذخیره شدن آنها شوند.

اینکه مصرف دارچین به کاهش چه میزان وزن کمک می کند به تحقیقات بیشتری نیاز دارد، اما برای جلوگیری از خراب شدن رژیم غذایی تان توصیه می کنیم مقداری دارچین به قهوه روزانه خود اضافه کنید.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس