با وارد شدن فناوری نسل بعد با گوشی هوشمند خداحافظی کنید

مجموعه : خبرهای علمی

 گوشی هوشمند,هوش مصنوعی,تکنولوژی جدید

هوش مصنوعی جایگزینی برای گوشی های هوشمند در آینده ای نزدیک

مطالعه انجام شده بر روی ۱۰۰ هزار مشترک گوشی هوشمند نشان می‌دهد که این تکنولوژی به احتمال فراوان جای خود را به زودی به هوش مصنوعی خواهد داد.

محققان به نمایندگی از  شرکت اریکسون به این نتیجه رسیدند که تا پنج سال دیگر باید با گوشی‌های هوشمند خداحافظی کرد. این محققان از ۱۰۰ هزار نفر در داخل سوئد و ۳۹ کشور دیگر تحقیق کرده و نظرشان را در مورد آینده فناوری جویا شدند.

نیمی از افراد شرکت کننده این نظر را داشتند که فناوری گوشی هوشمند تا سال ۲۰۲۱ به فراموشی سپرده خواهد شد و هوش مصنوعی جای آن را خواهد گرفت.

ربکا سدرینگ از مسئولان شرکت اریکسون می‌گوید: «گوشی هوشمند را باید در دست گرفت و چندان هم کارایی ندارد. مثلا زمانی که فرد مشغول آشپزی یا رانندگی است، نمی‌تواند از گوشی خود به راحتی استفاده کند. در بسیاری از مواقع نیز کیفیت تصویر تعریفی ندارد. به همین دلیل است که از هر دو نفر، یک نفر فکر می‌کند که این فناوری عمر طولانی نخواهد داشت.»

خانم سدرینگ همچنین پیش‌بینی کرد که فناوری نسل بعد وقت فراغت مشتریان را بسیار بهتر پر خواهد کرد. وی در ادامه گفت: «فرض کنید می‌خواهید فوتبال تماشا کنید و خودتان می‌توانید زاویه دوربین را تغییر دهید؛ اصلا شاید بخواهید از داخل زمین این بازی را تماشا کنید. خرید هم یکی دیگر از این زمینه‌ها است. می‌توانید کفشی را به طور مجازی به پا کنید تا ببینید کدام‌یک بیشتر به شما می‌آید.»

این گزارش مدعی است که نظرات ۱٫۱ میلیارد نفر را از سراسر جهان منعکس کرده است. مایکل بورن، سرپرست گروه پژوهشی، می‌گوید: «برخی از ایده‌ها کاملا مربوط به آینده است، اما مصرف کنندگان نگاه ویژه‌ای به دو بخش هوش مصنوعی و واقعیت مجازی دارند. برخی حتی به مرور اینترنت بر روی دیوار خانه فکر می‌کنند… این بدین معنا است که باید انتظاراتمان از محصولات آینده را تطبیق دهیم و صنعت باید برای همگام شدن با آن کاملا دگرگون شود.

 

منبع:فرادید

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس