تشخیص چهره نوزادان از داخل رحم

مجموعه : خبرهای علمی

نوزادان

نوزادان از درون رحم چهره ها را تشخیص می دهند

شاید باور این موضوع کمی سخت باشد اما نوزادان از داخل رحم مادر خود قادر به تشخیص چهره افارد هستند.این موضوع در جدیدترین تحقیقات دانشمندان نمایان شده است که جنین می تواند سر خود را به سمت چهره افراد بچرخاند و در واقع این می تواند گویای این موضوع باشد که تونایی تشخیص چهره ها را دارند.

  به گزارش ایرنا از روزنامه تلگراف، تصاویر در حال حرکت از جنین به طرز باورنکردنی نشان می دهند که آنها می توانند سر خود را به سمت اشکال چهره مانند بچرخانند.

اما این تحقیق که توسط محققان دانشگاه لنکستر انجام شد، نشان داد که جنین ها نسبت به اشکال غیر از چهره واکنش نشان نمی دهد.

نتیجه این مطالعه نشان می دهند که غریزه شناسایی خصیصه های چهره قبل از اینکه نوزاد اولین چهره را مشاهده کند، تکامل می یابند.

این یافته نشان می دهد که حواس جنین به خوبی تکامل می یابند و والدین باید تعامل با کودک خود را از زمانی که در رحم است آغاز کنند.

پروفسور ‘وینست رید’ استاد دانشگاه لنکستر که ریاست این تحقیق را بر عهده داشت گفت: جنین در سه ماهه سوم بطور فعالانه ای به دنبال اطلاعات است.

وی گفت: در مطالعه ما جنین ها باید سر خود را برای نگاه کردن به محرک های شبه چهره ای که از آنها دور می کردیم، حرکت می دادند. این مطالعه نشان داد که جنین ها شرکت کنندگانی فعالی برای کشف اطلاعات از محیط زیست هستند. این بدان معنی است که می توان سایر روش های تعامل با جنین را مد نظر قرار داد.

محققان در این مطالعه که در مجله Current Biology منتشر شده است، نوشتند: ما متوجه شدیم که جنین ها تفاوت میان اشکال مختلف را تشخیص می دهند و ترجیح می دهند که اشکال چهره مانند را نسبت به اشکال غیر چهره مانند، ردیابی کنند.

با این حال محققان خاطر نشان کردند که نوزادان تازه متولد شده حس بینایی بسیار ضعیفی دارند بنابراین جنین ها نیز از توانایی ضعیف مشابه ای برای تمرکز برخوردار خواهند بود.

همچنین محققان تاکید کردند که جنین در سه ماهه سوم بارداری حتی می تواند بشنود. این موضوع والدین را ترغیب می کند که کتاب هایی را با صدای بلند برای یکدیگر بخوانند زیرا این کار به پیوند والدین با جنین کمک می کند و می تواند سودمند باشد.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس