مردم بولیوی سالم ترین قلب را دارند

مجموعه : آیا میدانید

سلامت,آیا میدانید,مطالب علمی,قلب و عروق,مردم بولیوی ,سالم ترین قلب,تصلب شریان, بیماری های قلبی

سالمترین قلب ها متعلق به کدام کشور است؟

نحوه زندگی و فعالیت فیزیکی و بدنی و همچنین نوع غذایی که میخوریم تاثیر بسزایی در سلامت قلب و عروق ما دارد.شهرهای صنعتی و کشورهای پیشرفته درصد بیشتری از بیماری های قلبی و  گرفتگی عروق را به خود اختصاص داده اند.اما در این میان یک منطقه بومی در کشور بولیوی سالم ترین قلب ها را دارند و هیچ گونه بیماری قلبی و  گرفتگی عروق خونرسان قلب در میان آن ها مشاهده نمی شود.

نتایج پژوهش های جدید نشان می دهد، گروهی از بومیان بولیوی که درعمق آمازون زندگی می کنند، سالم ترین قلب را در میان انسان ها بر روی کره خاکی دارند. نتایج تحقیقات نشان می دهد که این گروه از بومیان بولیوی پایین ترین سطح تصلب شریان(Atheroَsclerosis) را درمیان سایر انسان ها دارند .

دانشمندان دراین تحقیق به نکات مهمی در باره عوامل کاهش خطرات بیماری های قلبی دست یافتند. نتایج این تحقیق نشان می دهد که بومیان چیمانه از لحاظ فیزیکی فعال بوده و روزانه حدود چهار تا هفت ساعت فعالیت داشته و رژیم غذایی آنها پایین ترین میزان چربی و شکر را دارد. این گروه از بومیان بولیوی به شکار و کشاورزی می پردازند.

بر اساس این گزارش، نتایج این تحقیق که در نشریه ‘ژورنال لانست’ انتشار یافت و در نشست کاردیولوژی ‘امریکن کالج’ ارائه شد، روش زندگی این گروه از بومیان بولیوی را در داشتن چنین قلب سالمی موثر دانسته است .

دکتر رندال تامپسون متخصص قلب از بیمارستان سنت لاکس هیلث سیستم، واقع در کانزاس ایالت میسوری آمریکا درباره این پژوهش گفت: میانگین سلامتی عروق یک فرد میانسال چیمانه درمقایسه با یک فرد غربی، ۲۸ سال جوان تر نشان می دهد.

این تحقیق بر روی جامعه نمونه آماری ۷۰۵ نفری از بومیان چیمانه صورت گرفت و نتایج آن با یک نمونه شش هزار و ۸۰۰ نفری از شهروندان آمریکایی به مقایسه گذاشته شد.

داشمندان دراین تحقیق به این نتیجه رسیدند که آمریکایی ها در مقایسه با بومیان چیمانه پنج برابر با خطر احتمال داشتن بیماری های قلبی مواجه اند.

بر اساس این تحقیق از هر ۱۰ چیمانه ۹ نفر فاقد خطر بیماری های قلبی است. برخی متخصصان بر این باورند که می توان از عادت سلامتی بومیان چیمانه الگو برداری کرد.

دکتر یوپ پرک متخصص قلب از دانشگاه لینوئس سوئد درباره نتایج این تحقیق گفت: اگر مردم بتوانند کشیدن سیگار را متوقف کنند و روزانه نیم ساعت ورزشی که آنها را به نفس زدن بیندازد، بپردازند بزرگترین کمک را به خود کرده اند.

بومیان چیمانه یک گروه حدود هزار و ۶۰۰ نفره ای هستند که در یکی از انشعاب های رود آمازون زندگی می کنند.

منبع: shafaonline.ir

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس