ژلاتین از چه چیزهایی تهیه می شود؟

مجموعه : چرا و چگونه

laugh

اگر بدانید ژلاتین از چه ساخته شده شاید به آن لب نزنید!

ژلاتین یکی از مواد مصرفی در تهیه پاستیل و مارشمالو و ژله ها می باشد که بسیار مورد علاقه ما و کودکان ما می باشد اما اگر بدانیم که چگونه تهیه می شود شاید دیگر چندان رقبتی به استفاده از این خوراکی ها و تنقلات نداشته باشیم و ان ها را کنار بگذاریم.

ژلاتین از چی درست می شه
اگر بدانید مارشمالو* Marshmallow و پاستیل از چه چیزی درست می شوند دیگر به آن ها لب نخواهید زد.

* مارشمالو Marshmallow : پاستیل پفی یا پف‌نبات یک دسر فرانسوی است که حالت نرمی دارد و در دهان به راحتی آب.

اگر به بسته بندی پاستیل ها – حتی انواع ارگانیک آن ها – نگاهی بیندازید با موادی از قبیل سیروپ ذرت یا برنج قهوه ای و شکر روبرو می شوید ولی یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده آن ها مسلما ژلاتین خواهد بود که به نظرتان کاملا بی ضرر است ولی منبع ساخت آن ممکن است کاملا برایتان تعجب آور باشد. ژلاتین ماده ای مایل به زرد بی بو و تقریبا بی مزه است که با جوشاندن طولانی از پوست، غضروف و استخوان حیوانات بدست می آید که منبع درجه اول آن باقی مانده موادی است که در صنعت گوشت مورد استفاده قرار نمی گیرید. صحبتمان در باره پوست و استخوان خوک و گاو است.

ژلاتین در چه محصولاتی استفاده می شود 
اگر شما طرفدار استفاده کامل از حیوانات هستید که احتمالا با این قضیه مشکلی ندارید. به علاوه ژلاتین حاوی ۱۸ اسید آمینه است که مزایای تغذیه ای مناسبی برایتان فراهم می کند.

ولی اگر گیاهخوار هستید مسلما بعد از خواندن این مقاله تصمیم می گیرید پاستیل و مارشمالو و ژله را که با ژلاتین تهیه می شوند برای همیشه کنار بگذارید، البته اخیرا ژلاتین های گیاهی هم مخصوص افرادی که علاقه ای به استفاده از محصولات حیوانی ندارند به بازار آمده که گیاهی بودن این محصولات روی بسته بندیشان مشخص است.

این عناصر مشتق شده از حیونات را در برخی ویتامین ها و داروها، پنیر، ماست، سوپ، سس سالاد، مربا، ژله، اسنک های میوه ای و گوشت های کنسروی هم می توانید پیدا کنید. اگر علاقه ای به استفاده از باقیمانده پوست و استخوان حیوانات ندارید شاید بخواهید قبل از خرید مواد غذایی، برچسب پشت آن ها را با دقت بخوانید.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس