به هیچ عنوان سیر چینی نخورید

مجموعه : اخبار گوناگون
تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۲۸ آذر , ۱۳۹۷

سیر چینی,ضررهای سیر چینی,شناسایی سیر چینی

ضررهای سیرهای چینی را بدانید

از آنجاییکه میدانید سیر خواص بسیار بالایی دارد که بر هچ کس پوشیده نیست.خودرن سیر بر روی تقویت سیستم ایمنی بدن تاثیر بسیار بالایی دارد و خوردن سیر باعث سم زدایی بدن نیز میشود.اما به تازگی که نمیشود گفت چند وقتی میشود که سیرهایی وارد بازار شده اند که سمی بوده و خوردن آن برای بدن مضر است.

سیرخواص فراوان و انتی بیوتیک طبیعی دارد و با ویروس ها و باکتری ها مبارزه می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت و رگهارا پاکسازی و فشار خون کلسترول را کنترل می کند و آنفولانزا را کاهش می دهد ؛ اینها که تنها بخش کوچکی از خواص سیر است شما را می تواند مجبا به مصرف آن در برنامه غذایی روزانه تان بکند اما قبل از خرید و مصرف باید به محل کشت و تولید آن توجه کنید .

متاسفانه امروزه لازم است منبع رشد سیر را بدانید در واقع اگر سیر خریداری شده چینی است خیلی مراقب باشید چرا که خیلی از کشاورزان چینی از سموم غیرقانونی و مضربرای زودتر رسیدن سیر و افزایش تولید استفاده می کنند همچنین سیرهای چینی با آفت کش متیل برومید به شدت ضدعفونی می شود.

متیل برومید ماده ای بسیار سمی است و قرار گرفتن در معرض مقادیر زیاد آن باعث آسیب به دستگاه گوارشی و سیستم عصبی مرکزی و یا حتی مرگ می شود. از طرف دیگر، سیرهای چینی آلوده به سرب و سولفیدها هستند.

دلیل سمی بودن سیرهای چینی

این کشاورزان از ۲ سمی که قانون مصرف آنها را منع کرده گیاهان را آبیاری می کنند و یکی دیگر از فاکتورهای مهم سیر چینی خاک کشاورزی آن است که سمی بوده  و باعث بیماری های زیادی می شود . طی گزارش های به دست آمده کارشناسان بیان می کنند خاکهای چین حاوی ماده سنگینی مثل کادمیوم آرسنیک میباشد که مقدار زیادی سم دارد. توضیح آن ساده است اما آلودگی چین در سطح خیلی بالایی بوده و رودخانه های چین به دلیل مواد شیمیایی ناشی از کارخانه ها و پسماندهای خانگی آلوده است.

پیشنهاد میشود از سیرهایی که در این ناحیه از آسیا کشت می شود خریداری نکنید و ترجیحا سیر های ارگانیک تهیه کنید و در صورت اامکان خودتان سیر بکارید و از دانه مرغوب استفاده کنید نه دانه ای که از چین آمده باشد.

درست است که سیر خاصیت درمانی دارد اما اگر مثل سیر چینی باشد مضر است بنابراین از سیر هایی که تهیه میکنید مطمئن باشید.

چگونه سیر چینی را تشخیص دهیم؟

برخی از ویژگی های سیرهای چینی نسبت به سیرهای ایران این است که ظاهر زیباتر دارد و بزرگ و سفید هستند این نوع سیر ها مزه بسیار بدی دارند و تعداد حبه های هر بوته کمتر از تعداد سیرهای ایرانی است.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس