مروری بر دوبرال

چرا زیر بغل دچار خارش می شود؟

زیر بغل

علت خارش زیر بغل و راهکارهایی برای رفع آن

خارش زیر بغل شاید چندان مهم به نظر نیاید اما در واقع یک نوع مشکل آزاردهنده نیز می باشد که ممکن است در اثر حساسیت به لباس و یا استفاده از لوازم بهداشتی ممکن است ایجاد شود و در نهایت نیز ممکن است یک نوع بیماری قارچی مانند بیماری قارچی در وازن باشد.

علت خارش زیر بغل چیست؟
عرق کردن زیر بغل یک مسئله عادی است، اما خارش زیربغل چطور؟ خارش زیربغل خیلی وقت ها اتفاق می افتد، برای حل این مشکل چه می کنید؟ رفع خارش زیربغل به علت بروز آن بستگی دارد. در ادامه به مهم ترین علت های خارش زیر بغل و همچنین روش های رفع آن اشاره می کنیم.

مهم ترین علت خارش زیربغل
عطرهای مربوط به صابون ها، مواد شوینده و نرم کننده های لباس ها پوست حساس زیر بغل را تحریک می کنند. پوست زیربغل معمولا دارای پارگی های کوچک غیر قابل مشاهده ناشی از شیو کردن است. بهتر است از محصولات غیر عطری و کرم هیدروکورتیزون یک درصد استفاده کنید تا ناراحتی و زبری پوست زیربغل برطرف شود. اگر این روش ها موثر نبودند بهتر است به دنبال علت و روش های دیگری باشید.

علت پنهانی خارش زیربغل
زیربغل شما ممکن است دچار عفونت قارچی شده باشد؛ در این شرایط خارش زیربغل شبیه به خارش واژن است و به همان اندازه ناراحت کننده است. برای رفع این مشکل می توانید ازداروهای ضد قارچ بدون نسخه استفاده کنید (همان داروهایی که برای رفع عفونت قارچی واژن استفاده می کنید.). اگر تا ۵ روز پس از مصرف داروهای ضد قارچ خارش زیربغل برطرف نشد، حتما به متخصص پوست مراجعه کنید.

گاهی نیز عرق کردن علت خارش زیربغل است. زمانی که لباس زیاد پوشیده اید و وارد یک اتاق گرم می شوید، زیربغل های شما خیلی سریع خیس می شوند. عرق کردن زیربغل رطوبت پوست را کم می کند و باعث خشکی پوست می شود. توصیه می کنیم برای رفع این مشکل ضد عرقی را انتخاب کنید که به طور فعال می تواند جلوی عرق کردن شما را بگیرد و همچنین دارای فرمول تایید شده پزشکی باشد.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای آرایــش مــو