مروری بر دوبرال

کدام نوع صابون بهتر است؟

مشكلات پوستی,صابون مایع دستشویی ,صابون‌,کدام نوع صابون بهتر است,صابون

صابون مایع، جامد یا کاغذی، کدام یک برای پوست بهتر است؟

شاید شما نیز در انتخاب اینکه کدام نوع از صابون را استفاده کنید دچار مشکل شده باشید.صابون ها انواع مختلفی دارند.جامد، مایع، سفری و هزاران نوع مختلف دیگر.صابون های مایع از نظر بهداشتی بسیار عالی می باشد اما مشکل خشکی پوست را بر جای می گذارد و صابون جامد لطافت پوست را حفظ می کند اما بهداشت کمتری دارد.

کدام صابون را بخریم؟
شاید همین پرمصرف بودن و تقاضای زیاد برای خرید، باعث شده است كه كارخانه‌های زیادی برای تولید صابون، با یكدیگر به رقابت بپردازند. انواع و اقسام صابون در بازار موجود است و اگر كمی دقت داشته باشید می‌توانید بهترین صابون را خریداری كنید.

 

این صابون‌ها بهترند
در گذشته فقط صابون جامد در بازار وجود داشت. صابون‌های جامد به نسبت گذشته كم‌‌كم طرفداران خود را از دست داده‌اند و افراد، كمتر سراغ آنها می‌روند. خرید صابون جامد، مزیت‌ها و معایب مخصوص به‌خودش را دارد. یكی از مهم‌ترین مزایای اغلب صابون‌های جامد، نرم نگه‌داشتن پوست است و از ایجاد ترك روی پوست، جلوگیری می‌كنند. اما صابون‌های جامد یك بدی بزرگ هم دارند، این صابون‌ها می‌توانند برخی از بیماری‌ها را منتقل كنند، به همین دلیل در جاهایی كه عده‌ زیادی از یك صابون استفاده می‌كنند مانند توالت‌‌های عمومی، استفاده از این نوع صابون‌ها چندان منطقی به‌نظر نمی‌رسد. همچنین در رابطه با حمام این مسئله مصداق دارد و صابون‌های جامد در حمام نباید به‌صورت مشترك استفاده شوند.

مایع‌های درد سرساز
صابون‌های مایع، چند سالی است كه در بازار جایگاه ویژه‌ای پیدا كرده‌اند. این صابون‌ها، برای شست‌وشوی دست ساخته شده‌اند و تنوع آنها بسیار زیاد است. یكی از معایب صابون‌های مایع، خشكی است كه بعد از مصرف روی پوست ایجاد می‌شود. اما یكی از مزایای مهم این صابون‌ها، بهداشتی بودن آنها به نسبت صابون‌های جامد است.

صابون‌های سفری
صابون‌های كاغذی، درست خاصیت صابون‌های جامد و مایع را دارند و می‌توانند در مواقعی كه صابون‌های جامد و مایع در دسترس نیستند، مورد استفاده قرار گیرند. این نوع صابون‌ها مناسب سفر هستند و جای كمی را در كیف شما اشغال می‌كنند. صابون‌های كاغذی به نسبت صابون‌های دیگر، كمتر كف می‌كنند به همین دلیل معمولا باید برای اطمینان از پاك‌كنندگی ۲ بار با آنها دست‌ها را شست.

كدام صابون را بخریم؟
اگر قصد خرید صابون جامد را دارید، پیش از هر چیز نوع مصرف خود را مشخص كنید. صابون‌های جامدی كه برای صورت یا بدن ساخته می‌شوند، ممكن است تفاوت‌هایی با یكدیگر داشته باشند، برای مثال، در تركیبات صابون‌های صورت، مواد نرم‌كننده بیشتری می‌تواند وجود داشته باشد، درحالی‌كه صابون‌‌های بدن، ممكن است چنین ویژگی‌ای نداشته باشند و اگر صابون بدن به‌صورت زده شود، احتمال ایجاد حساسیت وجود دارد.

صابون های گیاهی‌ها بهترند؟
با اینكه صابون، مانند كرم برای طولانی مدت روی پوست نمی‌ماند، ولی با این حال در زمان خرید باید كمی دقت كرد. صابون‌هایی كه در آنها، تركیبات گیاهی به‌كار رفته است، برای خرید، گزینه بهتری محسوب می‌شوند و می‌توانند به پوست، نرمی و لطافت ببخشند؛ البته این نوع صابون‌ها، معمولا با قیمت بالاتری به‌فروش می‌رسند.

 

گول این صابون ها را نخورید
صابون‌هایی مانند خرچنگ و كوسه در بازار وجود دارند كه سازندگان آنها مدعی هستند لك و مشكلات پوستی را كاملا از بین می‌برند. این صابون‌ها شاید تا حدودی بتوانند روی پوست تأثیر مثبت بگذارند ولی نباید از مصرف آنها انتظار معجزه و بهبود صددرصد داشته باشید. پس بهتر است به جای خرید این صابون‌ها از پزشك متخصص پوست كمك بگیرید.

حاوی نرم‌كننده باشد
تنوع صابون‌های مایع، از صابون‌‌های جامد بسیار بیشتر است. زمان خرید صابون مایع دستشویی باید به این نكته دقت كرد كه حتما دارای مواد نرم‌كننده باشد. خرید مایع دستشویی به‌صورت فوم (كف آماده) بسیار بهتر است چون باعث كاهش مصرف آب و خود مایع می‌شود ضمن اینكه مایع شوینده كمتری وارد فاضلاب خواهد شد. علاوه بر این‌، استفاده از فوم، پوست را نرم نگه می‌دارد.

كاغذی‌های دوست داشتنی
صابون‌های كاغذی، به نسبت سایر صابون‌ها، چندان متنوع نیستند. برای خرید این صابون‌ها بهتر است آنهایی را انتخاب كنید كه بسته‌‌بندی پلاستیكی دارند چون آن دسته از صابون‌هایی كه بسته‌بندی كاغذی دارند، در تماس با آب، خیلی زود خراب می‌شوند.

صابون‌های سنتی بخرید اما…
صابون‌های سنتی، در گذشته طرفداران بسیار زیادی داشتند اما امروزه چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرند. این دسته از صابون‌ها بیشتر در عطاری‌ها به فروش می‌رسند و تنوع آنها چندان زیاد نیست. صابون‌هایی كه بسته‌بندی ندارند و ظاهر آنها كج و كوله است، «صابون برگردون» نام دارند. این صابون‌ها در قدیم برای شست‌و‌شوی سر و بدن استفاده می‌شدند ولی در حال حاضر، بیشتر برای شست و شوی لباس به‌كار می‌روند. صابون‌‌های زیتون گزینه بهتری برای خرید هستند ولی این صابون‌های سنتی باید دارای بسته‌بندی باشند و روی آنها پروانه بهداشت و ساخت وجود داشته باشد. اگر این صابون‌ها مرغوب باشند، می‌توانند در پوست و مو، نرمی و لطافت ایجاد كنند.

منبع : hamshahrionline.ir

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای آرایــش مــو