مروری بر دوبرال

شکستن ناخن ها چه دلایلی دارد؟

شکستن ناخن ها

علت شکستن ناخن ها چیست؟

شکستن ناخن می تواند اتفاق بدی باشد که هم نازیبا بوده و هم می تواند باعث درد و آزار برای فرد شود اما دلیل شکستن ناخن چه می تواند باشد که برای درمان آن بتوان اقدام کرد تا ناخن هایی زیبا و مقاوم داشت .

 
علت شکستن ناخن ها و تقویت ناخن ها با بادام
یکی از اصلی‌ترین علت شکستن ناخن ها، کم شدن رطوبت و چربی بدن است، افراد در مرحله اول باید آن را تقویت کنند. سمانه رمضانی گیوی، متخصص طب سنتی، درباره دلیل شکستن ناخن و راه های درمان آن گفت:رشد ناخن باعث دفع  مواد زاید از بدن می شود؛ رشد موهای زاید، عرق کردن و پوسته شدن پوست و رشد ناخن باعث می شود برخی مواد ناسالم از این طریق از بدن خارج شود، لذا باید در حفظ آن ها به خوبی کوشا باشیم تا درعین زیبایی که به ما می دهند، به سلامت بدن هم کمک کنند. افراد باید به خوبی از ناخن خود مراقبت کنند تا ساختار محکم آن حفظ شود، ناخن از کراتین و  ترکیبات گوگردی تشکیل شده است که این مواد از نوک انگشتان محافظت می کند؛ ترکیبات این مواد نه تنها باعث زیبایی دستان می شود بلکه به  انجام فعالیت بهتر نیز کمک می کند.

علت شکتن ناخن : رطوبت و چربی متعادل
بلند کردن ناخن نه تنها باعث آسیب دیدن دست می شود، بلکه در ایجاد آلودگی نیز موثر است؛ یکی از اصلی ترین علت های شکستن ناخن، کم شدن رطوبت و چربی است.استفاده مدام از آب و مواد شوینده، باعث کم شدن رطوبت و چربی در ناخن می شود که در نهایت به شکستن ناخن ها و پوسته پوسته شدن آن ها می انجامد.

علت شکستن ناخن : هورمون ها
یکی از علت های شکستن ناخن، عوامل جسمی است، فردی که ضعف بدنی دارد، خون خوبی ندارد و به میزان کافی مواد پروتئینی و املاح معدنی در بدنش موجود نیست، دچار شکستن ناخن می شود؛ در برخی افراد هورمون در شکستن ناخن ها تاثیر بسیاری دارد. کاشت، مانیکور، اکستنشن ناخن، پدیکور و کارهایی ماننداین اگر مداوم باشد، در از بین رفتن ترکیبات ناخن موثر است؛ کارهای زیبایی را نباید به طور افراطی انجام داد. همچنین استفاده مدام از لاک و استون باعث نازک شدن ناخن می شود.

بادام بهترین تقویت کننده ناخن است؛ بادام را خیس کنید، پوست آن را بکنید، بکوبید و در نهایت آن را با شیر مخلوط کنید، این ترکیب را روزی یک بار به مدت ۲۰ دقیقه روی ناخن خود قرار دهید، همچنین روغن بادام به تنهایی در بهبود شکنندگی ناخن موثر است.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای آرایــش مــو