مروری بر دوبرال

چه عواملی باعث سفیدی مو میشود؟

سفید شدن موها,دلایل سفید شدن موها,عواملی که باعث پیری زودرس میشوند

چرا موها سفید میشوند؟

رشته سفید یکی از نشانه های آشکار پیری است. خاکستری شدن موها لزوما به این معنی نیست که شما به پایان عمر خود نزدیک تر از هر کس دیگری شده اید. موهای خاکستری هنگامی رخ می دهد که فولیکول های مو ملانین کمتری تولید کنند، ملانین رنگدانه است که رنگ مو از آن است ( در پایین‌ترین لایه پوست و در محل پایه و تكیه تار مو، سلول‌هایی به نام «ملانوسیت» قرار دارند كه دائما تركیبی با نام «ملانین» تولید می‌كنند و همین «ملانین» است كه رنگ موها را ایجاد می‌كند. وقتی ملانوسیت‌ها كاملا فاقد رنگدانه شوند مو سفید می‌شود و اگر تعداد ملانین یك تار مو كمتر از حالت عادی شود، آن مو خاكستری و نقره‌ای می‌شود.

ملانوسیت هر ۱۰ سال حدود ۱۰درصد از میزان و توان تولید رنگ خود را از دست می‌دهد.)به طور معمول سفید شدن مو در ۳۰ سالگی شروع می شود، هر چند برخی از زنان چند نقطه خاکستری در ۲۰ سالگی در مو خود مشاهده می کنند. سن سفید شدن مربوط به قومیت تان (سفیدپوستان زودتر از آسیایی ها و آفریقایی-آمریکایی تمایل به خاکستری شدن دارند) می شود، بر اساس سابقه خانوادگی خود، پس ممکن است شما از پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ خود بخواهید که آنها کی و چه زمانی متوجه اولین خاکستری ها در موی خود شده اند.

اگر فکر می کنید که در حال خاکستری شدن زودرس غیر منتظره ای هستید، تعدادی از دلایل ممکن وجود داشته باشند:: سیگار کشیدن، در رتبه اول، به شروع زودرس موهای خاکستری مرتبط است. عوامل محیط زیست، مانند اشعه ماوراء بنفش و آلودگی هوا نیز ممکن است تا حدی مقصر باشد. در موارد نادر، سفید شدن زودرس می تواند نشانه ای از یک مشکل پزشکی مانند ویتیلیگو (بیماری است که باعث می شود پوست رنگش را از دست دهد)، کم خونی خطرناک (که در آن بدن به سختی ویتامین B12 را جذب می کند) و یا مشکلات مربوط به غده هیپوفیز یا غده تیروئید باشد.

منبع : سیمرغ

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای آرایــش مــو