مروری بر دوبرال

عوارض سولاریوم برای پوست

سولاریوم

عوارض سولاریوم را خیلی جدی بگیرید

یولاریوم دستگاهی برای برنزه کردن پوست می باشد که با استفاده از ماورا بنفش اینکار را انجام می دهد . امروز استقبال زیادی از آن ده است .اما آیا تا به حال به عوارض این دستگا که برای پوست شما ایجاد می شود توجه کرده اید؟این دستگاه می تواند باعث ایجاد سرطان پوست شود که از دردناکترین سرطان ها می باشد.

دستگاه سولاریوم با پوست شما چه می کند
وی با ابراز تاسف از اینکه برنزه کردن به یکی از ملاک‌های زیبایی بین افراد جامعه به خصوص بانوان تبدیل شده است گفت: استفاده از دستگاه‌های سولاریوم،  یکی از راه‌های برنزه کننده بدن است که علی رغم قیمت‌ها و عوارض جدی آن، مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد.

جمال تولی ادامه داد: استفاده از دستگاه سولاریوم، به دلیل وارد ساختن مستقیم اشعه ماورای بنفش به بدن و افزایش احتمال ابتلا به سرطان پوست بویژه نوع خطرناک آن معروف به ملانوما، حتی برای یکبار هم خطرناک است.

 وی با تاکید بر اینکه با استفاده از سولاریوم، عملا برنزه شدن بی عوارض وجود ندارد عنوان کرد: متاسفانه در بسیاری موارد، فعل اول جمله عامیانه «بکش و خوشکلم کن»، دیگر ما به ازای بیرونی یافته و ماهیت چنین اقداماتی بصورت علمی زیر سوال است، چرا که ایجاد پیری زودرس، آسیب چشمی، تحریک و تاول زدن پوست، کاهش سطوح کلاژن و افزایش رنگدانه سازی پوست، بعنوان عوارض برنزه شدن با دستگاه سولاریوم، همواره در استفاده کنندگان از این دستگاه‌ها مشاهده می‌شود.

وی تصریح کرد: اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، استفاده از دستگاه های سولاریوم را ممنوع اعلام کرده است، کما اینکه در اینجا هم بصراحت اعلام می کنیم، دستگاههای مذکور، فاقد هرگونه مجوز جهت تولید، ورود و ترخیص بوده و تامین، نگهداشت، عرضه، مصرف و کاربری این اقلام جرم و قابل پیگیری می باشد.

 تولی با اشاره به اینکه معاونت درمان وزارت بهداشت هم، در صورت مشاهده این دستگاه در مراکز درمانی با آن برخورد می کند، عنوان داشت: سازمان بهداشت جهانی، به دلیل عوارض ناخوشایند سولاریوم، قوانینی برای کنترل این پدیده تعیین کرده و بصورت جدی درباره برنزه کردن پوست هشدار داده است.

 

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای آرایــش مــو