آنژیوم گیلاسی یا خال های قرمز بر روی پوست

آنژیوم گیلاسی

خال های قرمز روی پوست چه علتی دارند ؟

شاید تا به حال بر روی پوست خود خال هایی قرمز رنگ دیده باشید و از به وجود امدن آن ها نگران شده باشید.خصوصا اینکه رنگ قرمزی دارند و شاید حدس بزنید که ممکن است سرطانی باشند.این خال های قرمز که آنژیوم گیلاسی نیز نام دارد کاملا بی خطر و خوش خیم بوده و تنها به دلایلی ساده که در ادامه توضیح خواهیم داد به وجود امده اند.

نشانه‌هایی که بر روی بدن ایجاد می‌شود هر کدام پیامی برای ما دارند. برخی از این نگرانی‌ها بی اساس نیستند. خال‌های جدید ( و تغییر در خال‌هایی که در بدن از قبل وجود داشت) می‌تواند نشانه سرطان پوست باشد. تمامی این موارد ممکن است افراد را نگران کند که آیا این برآمدگی‌های کوچک قرمز رنگ نیز نشانه بیماری سرطان است؟

رشد پوستی که معمولا به اندازه یک سر سوزن و گاهی اوقات کمی بزرگ تر از آن است، آنژیوم گیلاسی نام دارد. خبر خوب این است که این موارد کاملا خوش خیم و بی خطراند.

این رشد پوستی نشان دهنده مجموعه‌ای از رگ‌های خونی است و می‌تواند ظاهری قرمز مانند، آبی عمیق یا صورتی داشته باشد. این لکه‌ها زمانی پدیدار می‌شوند که رشد بی رویه رگ‌های خونی در یک ناحیه وجود داشته باشد. مردان و زنان در معرض ابتلا به آنژیوم گیلاسی هستند و می‌تواند به ژنتیک نیز ربط داشته باشد. بنابراین اگر پدر یا مادر شما مبتلا به این بیماری باشد ممکن است شما نیز به آن مبتلا شوید. در بیشتر افراد این موارد در اواخر بیست سالگی بروز می‌کند و ممکن است در طول زندگی با آن‌ها همراه باشد. پزشکان در مورد اینکه چرا این لکه‌ها در اواخر بیست سالگی بروز می‌کند مطمئن نیستند. در برخی از بیماران این لکه‌ها ممکن است زودتر یا حتی دیرتر بروز کند. در بیشتر موارد نیازی نیست کاری برای آنژیوم گیلاسی انجام شود. اما اگر نشانه‌های موجود در بدن به راحتی دچار خونریزی شود، باید به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. اگر برآمدگی‌ها در مکان‌هایی ایجاد شود که معمول نیست و نباید در این مکان‌ها ظاهر می‌شد(همچون صورت) می‌توان آن را درمان کرد.شما می‌توانید از درمان‌های بدون درد همچون لیزر رنگی پالسی استفاده کنید. این دستگاه نوری را تولید می‌کند که رگ‌های خونی غیر طبیعی را تخریب می‌کند. فقط به خاطر داشته باشید که این روش کمی هزینه بر است و آنژیوم گیلاسی حتی بعد از برداشته شدن با لیزر ممکن است دوباره برگردد. البته بهتر است زیاد نگران این موضوع نباشید زیرا آن‌ها بی خطرهستند./ مجله سلامت

 

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای آرایــش مــو