مروری بر دوبرال

فواید روغن نارگیل برای پوست و مو

فواید روغن نارگیل

فواید روغن نارگیل برای پوست و مو+ استفاده های عجیب روغن نارگیل

فواید روغن نارگیل از دیرباز برای ما روشن بوده که می تواند برای پوست و مو بسیار عالی و مغذی باشد و همچنین برای تقویت موها که از موخوره جلوگیری شود و یا اینکه  موهای مجعد را به کمک ان صاف نماییم.

 روغن نارگیل پاک کننده آرایش
بیشترین استفاده ای که از روغن نارگیل می شود با اهداف آرایشی است. به عنوان مثال برای پاک کردن آرایش چشم، به این صورت که پنبه را به کمی روغن نارگیل آغشته کرده و به آرامی به اطراف چشم ها یا روی پوست خود بمالید تا آرایش پاک شود. بعد از آن نیز حتما صورت خود را با آب بشویید. در ادامه به چند استفاده موثر از روغن نارگیل اشاره می کنیم.

روغن نارگیل برای صاف کردن موهای مجعد
برای صاف کردن و مرتب کردن موها می توانید مقداری روغن نارگیل را روی دست های خود بریزید و در حالیکه کف دست ها و انگشت ها به روغن نارگیل آغشته است، آنها را بین موهای تان حرکت دهید. روغن نارگیل باعث می شود تارهای مو بدون اینکه چرب به نظر برسند، نرم و صاف باشند. برای تاثیر بیشتر روغن نارگیل و بدون نیاز به مواد شیمیایی، بهتر است اجازه دهید روغن تمام روز روی موهایتان بماند. به علاوه استفاده از روغن نارگیل بر روی مو و پوست سر یک روش موثر برای رفع شوره سر است.

روغن نارگیل یک ضد عرق موثر
روغن نارگیل حاوی لوریک اسید است که باکتری های عامل بوی بد را از بین می برد. مقدار کمی روغن نارگیل به زیر بغل خود بمالید تا تمام روز خوشبو بمانید.

روغن نارگیل یک ضد چروک موثر
از روغن نارگیل به عنوان کرم دور چشم استفاده کنید تا ظاهر چین و چروک ها کمتر شده و پوست نرم و لطیف به نظر برسد. به علاوه روغن نارگیل تولید کلاژن را بهبود می بخشد که عامل بسیار مهمی برای جوانسازی پوست است.

روغن نارگیل یک مرطوب کننده روزانه
متخصصان زیبایی به قدرت مرطوب کنندگی روغن نارگیل ایمان دارند. این روغن سریع تر از لوسیون های دیگر جذب شده و ماندگاری آن نیز روی پوست بیشتر است. روغن نارگیل را می توانید به تنهایی یا همراه با روغن های طبیعی دیگر استفاده کنید.

روغن نارگیل به عنوان مرطوب کننده لب
یکی از ساده ترین استفاده های روغن نارگیل برای لب هاست. می توانید روغن نارگیل را با نوک انگشتان بر روی لب ها بمالید و از خشک شدن لب هایتان جلوگیری کنید.

روغن نارگیل به عنوان کرم بعد از شیو
اگر پوست حساس دارید، می توانید بعد از شیو کردن از روغن نارگیل برای مرطوب کردن پوست خود استفاده کنید.

روغن نارگیل برای از بین بردن شپش سر
یکی از غیر معمول ترین استفاده های روغن نارگیل همین مورد است. اگر دچار مشکل شپش سر هستید، توصیه می شود بخش های مورد نظر را به سرکه سیب آغشته کنید. پس از اینکه سرکه سیب خشک شد، مو و پوست سر را با روغن نارگیل مالش دهید. بگذارید تمام شب روغن روی سرتان بماند و به این ترتیب به روغن نارگیل زمان بدهید تا شپش ها را از بین ببرد.

روغن نارگیل برای درمان تب خال
به محض اینکه احساس خارش در اطراف لب خود کردید، بر روی منطقه مورد نظر از روغن نارگیل استفاده کنید و این روغن که دارای خواص آنتی باکتریال است به رفع مشکل کمک می کند.

روغن نارگیل برای محافظت از زخم ها
این بار اگر دچار زخم یا خراش شدید، از مقداری روغن نارگیل بر روی محل زخم و پوست اطراف آن استفاده کنید.روغن مانند یک لایه محافظ در مقابل گرد و غبار و باکتری عمل می کند.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای آرایــش مــو