مروری بر دوبرال

آموزش نحوه صحیح لاک زدن

مجموعه : لوازم آرایش

لاک زدن

اینگونه لاک بزنید تا عمر لاک روی ناخن های تان بیشتر شود

 معمولا یکی از شکایت هایی که خانم ها از لاک دارند این است که  لاک روی ناخن دوام آنچنانی نداشته باشد و یا زود لب پر شود.برای اینکه دوام لاک هایتان را بیشتر نمایید می توانید از یکسری روش ها استفاده نمایید که در ادامه نام برده شده در این صورت لاک شما مدت زمان بیشتری بر روی ناخن دوام خواهد داشت.

بالا بردن ماندگاری لاک ناخن
لاک زدن یک خانم هیچ وقت به سادگی گفتنش نیست. چون اگر در زدن آن عجله کنید یا مراحل مهم مرتب و آماده کردن ناخن‌ها را از قبل انجام ندهید همین لاک‌های خوش آب و رنگ دست‌های زیبا شما را ‌ به دست‌هایی شلخته و بد ظاهرتبدیل خواهد کرد.

برای شروع این کار لذتبخش، باید ابتدا از تمیزی سطح ناخن خود مطمئن شوید
برای این کار بهتر است از یک برس ناخن یا بافر که به شکل یک اسفنج مکعبی است (می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم آرایش بخرید) استفاده کنید. یعنی با کشیدن بافر یا برس روی سطح ناخن آن را یکدست و تمیز کنید، بعد دست‌ها را با آب بشویید و خشک کنید.

حالا نوبت سوهان کشیدن سر ناخن‌هاست
بهترین نوع این سوهان‌ها جنس اسفنجی آن است، به علاوه این‌که انتخاب نوع سفت و سخت آن هم رابطه مستقیمی با جنس ناخن شما دارد، اما ‌ هنگام سوهان کشیدن دقت کنید که‌ اولا سوهان را در یک جهت روی ناخن بکشید یعنی کشیدن سوهان به روش رفت و برگشت را فراموش کنید و بعد بلندی ناخن مورد نظرتان را هم با همان تنظیم کنید. بعد از پایان سوهان کشی دوباره دست‌هایتان را بشویید یا با یک حوله نرم پاک کنید.

بعد از آماده شدن ناخن‌ها برای لاک زدن و برای بالا بردن عمر ماندگاری آن، یک پوشش پایه (لاک پایه) روی ناخن خود بزنید
شما با این کار مانع رنگ گرفتن سطح ناخن‌ها هم می‌شوید. ‌ بگذارید لایه پایه که به ناخن زده‌اید، کاملا خشک شود. حالا لاک مورد نظر خود را انتخاب کنید و بزنید. حداقل ۱۰ دقیقه زمان لازم است تا لاک شما کامل خشک شود و بعد از این زمان برای تثبیت و ماندگاری بیشتر روی آن برق ناخن یا خشک‌کننده بزنید. از طرفی لاک را با دقت طوری روی ناخن‌های خود بزنید که نیاز به دو بار لاک زدن نباشد.

بعد از لاک از روغن های طبیعی استفاده کنید
پیشنهاد می‌کنیم بعد از خشک شدن کامل لاک، از یک روغن طبیعی (زیتون یا بادام) برای تقویت ناخن و پوست دور آن‌ استفاده کرده و این کار را هفته‌ای یک بار تکرار کنید.

 

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای آرایــش مــو