مروری بر دوبرال

دلایل استرسی شدن کودکان!

اضطراب کودکان,نگرانی کودکان,دعوای پدر مادر

عصابنت و دعوای پدر مادر یکی از دلایل اضطراب کودکان است

 

یک روان‌شناس کودک و مشاور فرزندپروری هشدار داد که متاسفانه تعداد زیادی از بچه‌هایی که به خاطر مشکلات اضطرابی مثل وسواس، ناخن جویدن، لکنت زبان، شب ادراری و حتی مشکلاتی مثل اعتماد به نفس پایین، ناسازگاری با همسالان و مشکلات یادگیری در مدرسه به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند، بعد از چند جلسه مشاوره متوجه می‌شویم که ریشه اضطراب‌ها و نگرانی‌های کودک، عصبانیت‌های شدید و داد زدن پدر یا مادر است.

پریسا قیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری «سلامانه» گفت: ‌«برای یه کودک، خانه امن‌ترین تقطه دنیاست و پدر و مادر قابل اعتمادترین افراد هستند. ولی وقتی این افراد قابل اعتماد هرازگاهی، خانه امن کودک را با فریادهای بلندشان می‌لرزانند، احساس بی‌پناهی به او دست می‌دهد. آن وقت است که اضطراب و ترس در وجود کودک ریشه می‌کند.»

وی همچنین تاکید کرد: «اکثر ما تصورمان از خشونت، کتک زدن است. ولی داد زدن، خشم شدید، تحقیر کردن، مسخره کردن و بی‌محلی و قهرهای طولانی‌مدت همگی نوعی خشونت علیه کودکان محسوب می‌شود.»

قیاسی، کارشناس ارشد روانشناسی از دانشگاه تهران درنهایت با توصیه به والدین گفت: «بهتر است با تمرین مهارت‌های کنترل خشم، در شرایط پر تنش خودمان را کنترل کنیم و از طرف دیگر هم با یادگیری مهارت‌های فرزندپروری، به جای دعوا کردن و داد و بیداد سر بچه‌ها، از روش‌های موثرتر و بهتری برای کنترل رفتارهای آنها استفاده شود.»

 

منبع : سلامانه

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس