مروری بر دوبرال

مراحل آماده کردن کودکان برای مدرسه رفتن

آماده کردن کودکان برای مدرسه

آماده کردن بچه ها برای مدرسه

اواخر شهریور ماه است و کم کم شروع فصل پاییز و آغاز مدارس و سال تحصیلی جدید می باشد. و این یعنی اینکه فرزند شما نیز باید به مدرسه برود و نیازمند مقدمه چینی و اماده کردن او برای مدرسه هستید.برای اینکار از لوازم و لباس هایی که برای سال تحصیلی جدید می خرید تا آمادگی روانی برای کودک باید کارهایی را انجام دهید.

از گروه دوم كه استثنا هستند! بگذریم، آنچه بچه‌ها را برای مدرسه رفتن تشویق می‌كند، خرید وسایل مدرسه است. چراكه اضطراب و هیجان كودكان برای شروع مدرسه، لابه‌لای‌ بوی نویی كیف، برق كفش نو، دفترهای رنگارنگ، رنگ‌های متنوع مداد و خودكار و… گم می‌شود و به آنها كمك می‌كند دوباره همه قید و بندهای مدرسه را تحمل كنند‌ اما جدا از رنگ و زیبایی و طرح لوازم مدرسه، باید با بچه‌ها همراه شد كه وسایل را به درستی انتخاب كنند تا دچار آسیب جسمی نشوند.

تأثیر منفی استفاده طولانی از كوله‌پشتی نامناسب
گردن درد و سردرد ناشی از فشار كوله بر اعصاب و عضله‌های این نواحی
آسیب به ستون فقرات و خارج شدن آن از محور اصلی
كاهش ظرفیت تنفسی و فشار به قفسه سینه به‌دلیل سنگینی كوله و كشش به عقب كوله
ایجاد برجستگی در استخوان‌های كمر و پشت و ایجاد تحدب در این بخش‌ها كه به آن حالت گوژپشتی می‌گویند‌
درد عضلانی و گرفتگی عضلات كمر- لگن

مراقبت از موها در مدرسه
مقنعه و روسری، اگرچه موها را از آسیب گرد و خاك محافظت می‌كنند‌ اما از آن طرف هواخوری و استفاده از آفتاب را برای موها كم می‌كنند. به همین دلیل ممكن است عوارضی مانند قارچ‌ پوستی، موخوره، كدری رنگ مو و… دیده شود. بنابراین با شروع فصل درس و مدرسه و استفاده از مقنعه در كودكان باید به سلامت موهای آنها بیشتر توجه كرد.

در مدرسه آزاد باشند
باید شرایط در مدرسه طوری فراهم شود كه بچه‌ها حتما در مدرسه و سر كلاس، مقنعه‌شان را دربیاورند. به این ترتیب خطر آسیب به موها به طرز چشمگیری كاهش پیدا می‌كند.

 موها را كوتاه كنید
كوتاه بودن موها به حفظ سلامت بچه‌ها در فصل درس و مدرسه بیشتر كمك می‌كند؛ به‌ویژه درباره دخترها كه باید از مقنعه استفاده كنند.

 آفتاب‌خوری
موها و كف سر به آفتاب نیاز دارند. بنابراین در روزهای تعطیل حتما با فرزندتان به پارك بانوان بروید و بگذارید موهای او بدون مقنعه و روسری كمی آفتاب بخورد. این آفتاب مشكلات احتمالی كف سر را نیز از بین می‌برد.

هواخوری
به محض رسیدن به خانه مقنعه را از سر برداشته و اگر موها را بسته‌اید، آنها را باز كنید.

محكم نبندید
اگر موهای فرزندتان بلند است، بهترین روش برای حفظ سلامت موها، بافتن آنها است. اگر به قدری بلند نیست كه بافته شده و اینقدر هم كوتاه نیست كه بدون جمع كردن زیر مقنعه باشد، آن را با كش پارچه‌ای به شكلی كه به ریشه مو آسیب نرسد، آنها را جمع كنید. به هیچ‌وجه موها را زیر مقنعه باز نگذارید.

شست‌وشوی ملایم
حتما باید یك روز در میان حمام بروند. در زمان بلوغ یا درصورتی كه تحرك بدنی بالا می‌رود و تعرق زیاد می‌شود، شست‌وشوی روزانه با شامپوی روزانه پیشنهاد می‌شود.

فرق سر را عوض كنید
اگر موهای فرزندتان را همیشه از فرق سر كج ‌ یا از میانه باز می‌كنید، جهت آن را تغییر دهید. یكی از راهكارهای جلوگیری از آسیب به موها و نازك شدن آنها، تغییر جهت فرق است.

 مقنعه را بشویید
اگر مانتو و شلوار بچه‌ها را هفته‌ای یك‌بار می‌شویید، مقنعه آنها را دو یا سه روز یك‌ بار بشویید، در آفتاب پهن كنید و بعد از آن با اتوی داغ، اتو كنید.

به متخصص مراجعه كنید
درصورت مشاهده هر نوع تغییر نامناسب در موها یا پوست سر، حتما فرزندتان را نزد متخصص پوست و مو ببرید.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس