مروری بر دوبرال

شبکه های مجازی و قابلیت مثبت و منفی آن

مجموعه : زندگی بهتر

شبکه های مجازی,دنیای مجازی,مضرات شبکه مجازی

چند اشتباه رایج در مورد شبکه های مجازی

 

هشت اشتباه رایج در شبکه های مجازی

موارد زیر اشتباهاتی است که مرتکب می شوید. توصیه ها نیز به هدف ارائه الگویی مناسب برای حضور در شبکه های مجازی طراحی شده اند. این الگو می تواند بدبینی احتمالی را نسبت به فضای مجازی کاهش دهد و همزمان، روش مواجهه با دنیای مجازی را در افراد علاقه مند به این حوزه تغییر دهد.

۱- زمانی در شبکه های مجازی حاضر شوید که جویای کار هستید

واقعیت این است که به تاخیر انداخت حضور مجازی تا زمان کاریابی اشتباهی جدی است. چرا که حضور موثر در این شبکه ها و ساختن ارتباطات نیرومند و پرفایده، برخلاف آنچه به نظر می رسد، زمان بر است و به همین جهت، اگر از قبل برای شخصیت مجازی خود برنامه ریزی نکرده باشید، در زمان نیاز نمی توانید روی قابلیت های آن حساب چندانی باز کنید.

۲- زمانی در شبکه های مجازی حاضر شوید که کار شما ایجاب کند

حضور شما در فضای مجازی بیانگر شخصیت شما در چشم هزاران نفر است. از این رو نمی توانید حضور خود را به وقایعی خاص محدود سازید و به طور مثال، صرفا در جلسات مجازی و کاری به حضور در شبکه ها تن دهید. گستردگی روابط شبکه ای می تواند در موفقیت شغلی و کاری شما موثر واقع شود. این حقیقتی تردیدناپذیر است، اما استفاده از همین امکان بدیهی به حضور درازمدت شما نیازمند است.

۳- پرهیز از شبکه های اجتماعی

این شبکه ها بخشی جدایی ناپذیر از زندگی امروز ما هستند و به همین سبب، نمی توانید از آنها صرف نظر کنید. چرا که بدون این حضور، بخش بسیار وسیعی از امکانات ارتباطی خود را از دست می دهید. ممکن است دوستی های قدیمی تر شما نیز در این دوری آسیب ببیند. از حضور در شبکه های اجتماعی نترسید. زمانی که با امکانات فوق العاده آنها آشنا شوید، متوجه خطای خود خواهید شد. بهتر است تا دیر نشده دست به کار شوید!

شبکه های مجازی,دنیای مجازی

اشتباهاتی که در شبکه های اتماعی برای شما اتفاق می افتدد

۴- گرفتن اطلاعات بدون دادن آن

ارتباطات مجازی به مانند روابط واقعی اغلب ماهیتی دو سویه دارند. به این معنا که در برابر آنچه دریافت می کنید، از شما انتظار می رود که چیزی را نیز به اشتراک بگذارید. به طور مثال، درباره اطلاعاتی که با دوستان خود به اشتراک می گذارید، همین مساله صادق است. در نتیجه اگر نگاهی یک طرفه داشته باشید، به روابط خود آسیب خواهید رساند. البته این امر به معنای کنار گذاشتن احتیاط نیست، چرا که به هر حال اطلاعات هویت شما است و ارائه آن به افراد ناشناس ممکن است به مشکلات جدی منتهی شود.

۵- مرور نکردن پیام های پنهان

سرنخ های بسیاری در مسیر فعالیت مجازی وجود دارند که بسیاری از آنها در نگاه اول از چشم شما دور می مانند.

سعی کنید در زمان حضور مجازی، خطوط پنهان میان پیام ها و نوشته ها را پیدا کنید. ارتباطات میان افراد را دریابید و پیشنهادهای مناسب را مورد بازبینی قرار دهید. این مهارت از جمله مهم ترین توانایی های مجازی است که استفاده از آنها حضور شما را به نحو قابل توجهی موثر می سازد.

۶- ارتباط بی پروا با افراد ناشناس

هرچند تاکنون از اهمیت به اشتراک گذاری و ارتباط با دیگران سخن گفتیم، اما باید مسائل امنیتی را نیز رعایت کنید. فضای مجازی نیز مانند جامعه واقعی پر است از افراد نیک و بد. با این تفاوت که به سبب امکان حضور ناشناس، مجرمان می توانند با آزادی عمل بیشتری رفتار نمایند. به همین جهت، اطلاعات باارزش خود، به ویژه اطلاعات هویتی چون شماره حساب یا آدرس را بدون شناخت در اختیار هیچ کس قرار ندهید. اگر این توصیه را جدی نگیرید، مسائلی پیش خواهد آمد که موجب پشیمانی است.

شبکه های مجازی,دنیای مجازی

تصورات غلط در مورد شبکه های مجازی

۷- رفتارهای غیرمودبانه

رفتار نامناسب دیگری که در فضای مجازی عمومیت دارد، نوشته ها و سخنان بی ادبانه، فحاشی یا آزار و اذیت دیگران است. این گونه رفتارها نه تنها باعث ناراحتی دیگران می شود، بلکه به وجهه عمومی و مجازی شما نیز آسیب می رساند. در نتیجه، زمانی که به استفاده از وجهه خود نیاز داشته باشید، با نظر منفی دیگران مواجه می شوید.

۸- اعتماد بی قید و شرط به دیگران

شبکه های مجازی فضایی است که در آن هر روز با افراد جدید مواجه می شوید. افرادی که جز یک نام غیرقابل اعتماد، هیچ چیز دیگری از آنها نمی دانید. پس نباید تصور کنید که شناخت کافی از دوستان مجازی خود دارید و می توانید به آنها اعتماد کنید. پیش از آن که با مشکلات جدی مواجه شوید، احتیاط را در دستور کار قرار دهید.

 

منبع : برترینها

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس