نحوه شستن صحیح انواع ظروف

انواع ظروف

ظروف با جنس های مختلف را چگونه بشوییم؟

ظروف آشپزی , غذاخوری انواع و اقسام مختلفی دارد که هر یک نیازمند شیوه ای خاص برای شستشو می باشد خصوصا اگر غذای داخل ظرف بسوزد و یا ظرف رنگ ادویه هایی مانند زردچوبه را به خود بگیرد.در ادامه با نحوه شستن انواع ظروف و یادگیری مهارت های بیشتر آشنا خواهیم شد.

شست و شوی انواع ظروف با جنس‌های مختلف
شست و شوی ظروف چرب در سینک
کافی است سینک را از آب پر کنید، نصف فنجان جوش‌ شیرین معمولی به آن بیفزایید و ظروف را در آن قرار دهید. خواهید دید که جرم چربی را کاملا می‌برد. افزودن سرکه به آب داخل سینک نیز نتیجه خوبی دارد. زیرا سرکه در از بین بردن لکه‌های چرب موثر است و به‌ عنوان یک برنده ملایم عمل می‌کند و در ضمن، اثر ضد عفونی‌ کنندگی نیز دارد. بهتر است شست‌ و شو را از ظروف تمیز‌تر شروع کنید و به ظروف کثیف و چرب خاتمه دهید. به این ترتیب، لازم نیست آب سینک ظرف‌شویی را چند بار عوض کنید.

استفاده بهتر از ماشین ظرف شویی
برای استفاده بهتر از ماشین‌ظرف شویی، ظروف را در جهت افشانه آب درماشین بچینید و دهانه لیوان و فنجان‌ها را به سمت پایین قرار دهید. قابلمه یا ظروف پخت و پز کثیف را از آب داغ پر کنید و نصف فنجان پاک کننده مخصوص ماشین ظرف شویی (مایع یا پودر) به آنبیفزایید. بگذارید چند ساعت به همین ترتیب بماند و سپس خوب آبکشی کنید.

تمیز کردن ظرفی که در آن غذا سوخته است
اگر غذا به ته قابلمه چسبیده است ، هرگز از کارد، قاشق یا کفگیر فلزی برای پاک کردن آن استفاده نکنید. کافی است آن را از آب گرم پر و مقداری نمک نیز به آن اضافه کنید. اگر غذا خیلی محکم به قابلمه چسبیده است ، مقداری سرکه در آن بریزید و بجوشانید تا کاملاً پاک شود.

تمیز کردن قوری استیل
اگر قوری شما جرم گرفته است ، آن را پر از آب کنید و مقداری آب لیمو در آن بریزید و روی اجاق بگذارید تا بجوشد . قوری شما کاملاً تمیز می شود.

پاک کردن ظروف آلومینیمی
برای پاک کردن این ظروف می توانید از سرکه استفاده کنید: چند قاشق سرکه داغ داخل ظروف بریزید. ظروف شما کاملاً نو و درخشان می شود.

 

 

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس