شیشه و پنجره را با روش های جدید تمیز نمایید

شیشه و پنجره

روش های تمیز کردن شیشه و پنجره

برای تمیز کردن شیشه و پنجره شاید شیوه هایی متفاوت را امتحان کرده باشید اما در این جا یک روش و شیوه جالب را آموزش خواهیم داد تا به راحتی بتوانید شیشه های خود را پاکیزه نمایید و شفاف نمایید.

تمیز کردن شیشه و پنجره به ویژه شیشه های بیرونی کار سختی به نظر می رسد، اما ما روش هایی را به شما می آموزیم که بتوانید به راحتی شیشه و پنجره های خود را با محلول های خانگی و شیمیایی به شکل حرفه ای تمیز کنید.

مرحله اول: عملیات قبل از تمیز کردن شیشه و پنجره

۱- ابتدا باید لکه های گرد و غبار، رسوب گل و لای باران و یا جای خراب کاری پرندگان را از روی شیشه و پنجره پاک کنید. برای این کار از یک تمیز کننده شیمیایی و یک اسفنج کمک بگیرید. قسمت لکه را با اسپری خیس کنید و با اسفنج روی آن بکشید و سپس با آب بشویید یا با یک دستمال مرطوب روی آن را تمیز کنید.

بعد مقداری سرکه سفید درون یک آبپاش بریزد و آن را روی محل لکه اسپری کنید. پنج دقیقه منتظر بمانید و سپس با اسفنج یا پارچه مناسب، لکه را از روی شیشه بردارید.

اگر لکه روی شیشه خیلی سفت بود، می‌توانید با استفاده از یک تیغ به آرامی کناره های لکه را خراشیده و آن را به آرامی از روی شیشه جدا کنید.

۲- برچسب ها و اتیکت های تبلیغاتی چسبیده روی شیشه را نیز باید از روی شیشه و پنجره تمیز کنید. از بین بردن چسب و لایه های چسبنده کار دشواری است، اما با خرید یک اسپری تمیز کننده چسب و بر چسب مشکل شما حل می شود.

اسپری را روی برچسب بزنید و چند دقیقه صبر کنید. یک تیغه باریک زیر برچسب قرار دهید و به آرامی آن را از شیشه جدا کنید و برای پاک کردن مواد باقی مانده روی شیشه از یک حوله استفاده کنید.

۳- پنجره باز شو را نیز باید جدا کنید و درز‌ها و لولا‌های آن را به خوبی تمیز کنید. بعد از جدا کردن قسمت بازشو پنجره، مقداری اسپری تمیز کننده روی آن بپاشید و یا مقداری سرکه یا مایع ظرف شویی درون یک لیوان آب ریخته و با کمک اسفنج به آرامی روی همه قسمت ها بکشید. سپس آشغال هایی که در درزها وجود دارد را با دستمال یا حوله نرم پاک کنید و پنجره را سر جای خود قرار دهید.

۴- پنجره های بیرونی در معرض انواع آلودگی و چربی هستند. اگر پنجره ها خیلی کثیف باشند از شلنگ آب استفاده کنید. لکه ها و گرد و غبار روی لولا‌ها و چهار چوب پنجره ها را با استفاده از شلنگ آب یا یک دستمال بدون پرز و  آب پاک کنید و درز بین لولا‌ها و هرجایی که آشغال خرده وجود دارد را با جارو برقی خوب تمیز کنید.

 

۵- در انتها دوباره با جارو برقی بین درزها و لولاها را جارو بکشید. قبل از شروع به تمیز کردن پنجره یک حوله بزرگ زیر آن بگذارید تا آب به داخل خانه نشت نکند.

 

 

مرحله دوم: تمیز کردن داخل و خارج پنجره

وسایل مورد نیاز:

اسفنج یا فرچه

طی پلاستیکی مخصوص شیشه برای خشک کردن

پارچه مناسب برای خشک کردن یا پارچه میکرو فیبر

سطل آب

محلول تمیز کننده

حوله بزرگ برای جلو گیری از نشت آب به داخل

 

۱- ابتدا با استفاده از محلول تمیز کننده و حوله کاغذی یا روزنامه خاک روی شیشه و پنجره ها را پاک کنید. همچنین به جای استفاده از پاک کننده می توانید از مخلوط یک لیتر آب و سه قطره مایع ظرف شویی یا مخلوط یک لیوان سرکه سفید و یک لیوان آب، استفاده نمایید.

 

۲- اگر پنجره های شما قسمت بندی های کوچک دارد برای تمیز کردن آن از یک اسفنج استفاده کنید. اما اگر شیشه های بزرگی دارد می توانید از یک طی با سر حوله یا اسفنج استفاده نمایید. مقدار مناسبی از محلول تمیز کننده خود را درون یک سطل بریزید (می توانید با روش های گفته شده در قسمت قبل خودتان محلول تمیز کننده خانگی بسازید فقط نسبت ریختن را فراموش نکنید). اسفنج را درون سطل فرو کنید و آن را درون سطل بچلانید تا آب اضافی خارج شود و تمام قسمت های پنجره را با اسفنج پاک کنید. سپس شیشه را با دستمال مناسب خشک کنید.

۳- حالا باید آب را روی پنجره اسپری کنید یا با شلنگ مقداری آب روی پنجره بپاشید و با طی مخصوص شیشه به صورت حرکت های عمودی شیشه را تمیز کنید. مطمئن شوید که طی کوچک کامل به پنجره می‌چسبد، هر قسمت را که طی می کشید، طی را روی قسمت بعدی دقیقا کنار قسمت قبل یا چند سانتی متر داخل قسمت قبل بگذارید و بکشید تا روی شیشه رد ایجاد نشود.

اگر طی خیس شد و احساس کردید روی شیشه رد می اندازد آن را با یک دستمال خوب خشک کنید و به کار خود ادامه دهید.

 

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس