راهکارهایی برای تمیز نگه داشتن خانه در طول سال

تمیز نگه داشتن خانه

برنامه ریزی تمیز نگه داشتن خانه در طول سال

تمیز نگه داشتن خانه پس از عید مانند روزهای اول نوروز شاید در ظاهر کمی دشوار باشد اما با اندکی برنامه ریزی می توانید به راحتی این کار را انجام دهید و ماه به ماه کارهای خود را یادداشت نمایید تا فراموش تان نوشد.

چگونه خانه ای همیشه تمیز داشته باشیم
برای تمیز نگه داشتن خانه بهتر است از نظمی خاص پیروی کنید. برای مرتب کردن بخش های مختلف خانه برنامه ریزی کنید و از بالاترین نقطه در خانه کارتان را شروع کنید و به ترتیب به پایین ترین آن برسید. فراموش نکنید باید هر قسمتی را به طور کامل مرتب کنید و تمیزکاری را نیمه کاره رها نکنید. به این ترتیب مطمئن می شوید هیچ فضایی در خانه وجود ندارد که آلودگی ها در آن جا خوش کرده باشند.

تمیز نگه داشتن مداوم خانه کار راحتی نیست؛ اما داشتن یک خانۀ تمیز مساوی داشتن یک خانۀ شاد است. پس ما به شما کمک می کنیم تا خانه ای درخشان داشته باشید. در ادامه یک تقویم ۱۲ به شما می دهیم. تمرکز این مقاله روی کارهای مهمی است که معمولاً نادیده گرفته می شوند، نه وظایف کوچک تر و عادی. اجرای کامل این برنامه زمانی در هر ماه به شما کمک می کند.

فروردین
سال نو شده است و به تازگی از گردگیری و خانه تکانی عید راحت شده اید. اما برای سال آینده نیازمندی های خانه را به صورت یک فهرست درآورید و در طول سال شروع به تکمیل آن کنید.

اردیبهشت
در این ماه صبح ها هوا روشن تر و روزها طولانی تر است؛ بنابراین زمان خوبی برای رسیدگی به پنجره ها ست. تابش آفتاب باعث می شود که حتی کوچک ترین لکه ها و کثیفی های پنجره ها به خوبی نمایان شوند.

خرداد
مناطقی را که روی آن ها به سرعت گرد و غبار می نشیند، شناسایی کنید. جاهایی مانند لامپ ها، پرده ها، قفسه ها، قاب ها، پرده ها، تابلوها و جاهایی که ممکن است در گردگیری نادیده بگیرید.

تیر
حالا که بچه ها در تعطیلات تابستانی به سر می برند، لباس ها و اسباب بازی های آنان را دسته بندی و ساماندهی کنید.

مرداد
فضای بیرونی خانه را تمیز کنید. مثلاً پارکینگ را سروسامان دهید و نظافت کنید، جدول و راه فاضلاب را تمیز کنید و در باغچه گل بکارید.

شهریور
حالا تقریباً نیمی از سال را پشت سر گذاشته ایم. برای داشتن یک خانۀ تمیز و از بین بردن گرد و خاک نشسته بر مبل ها، تشک ها و کوسن از بخارشو استفاده کنید.

مهر
پس از گذشت فصل تابستان و گشت وگذارهای تابستانی، کف پوش ها و فرش ها حسابی کثیف و خاکی شده اند، نیازمند یک نظافت درست و حسابی هستند.

آبان
با طولانی تر شدن شب ها، بهتر است که پردۀ همۀ اتاق ها را بشویید تا در پاییز و زمستان تمیز باشند و در خانه احساس راحتی کنید.

آذر
اگر فقط می خواهید نقاشی کنید یا اگر می خواهید تعمیرات انجام دهید، مراقب تغییر دکوراسیون باشید.

دی
فضای زیر تخت، مبل، کمد و کابینت را هدف قرار دهید. مطمئن شوید زیر، پشت و اطراف هر قسمتی در خانه کاملاً تمیز و مرتب شده است.

بهمن
برای داشتن یک خانۀ تمیز در سال نو، لوازم آشپزخانۀ خود را برای عید نوروز آماده کنید. به یاد داشته باشید که علاوه بر تمیز کردن سطوح آشپزخانه، یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و اجاق گاز هم باید کاملأ تمیز شوند.

اسفند
همچنان که به استقبال نوروز می روید، بهتر است که سرویس بهداشتی و آشپزخانه را به خوبی نظافت کنید.

ترفندهای تمیز نگه داشتن آشپزخانه در زمان آشپزی
ترفندهایی رابرای تمیز نگه داشتن آشپزخانه در زمان آشپزی آشنا می نماییم که می تواند به شمادر تمیز نگه داشتن آشپزخانه کمک کند.

برای تمیز ماندن پیشخوان آشپزخانه تان ظروف همه ی مواد لازم رادر یک سینی قرار بدهید که دم دستتان باشد.

اطراف در روغن را دستمال کاغذی ضخیم ببندید تا قطره های روغن را به خودش جذب کند.

به جهت جلوگیری از چرب شدن بطری روغن زیتون، اطراف در آن را دستمال کاغذی ضخیم و تاخورده ببندید و یک کش دور آن بیندازید، این دستمال کاغذی قطره های روغن را به خودش جذب می کند.

به جهت پاکیزه ماندن کاغذ دستور آشپزی تان از چربی ها و جلوگیری از لک شدن، آن را زیر در شیشه ای قابلمه ای تمیز بگذارید.

تکه های لیوان شکسته را با یک تکه نان سفید بردارید. اگر یک لیوان از دستتان لغزید و افتاد شکست، خرده های آن رابا یک تکه نان سفید بردارید، به این صوررت که نان را روی خرده ها بگذارید و این گونه حتی خرده های ریز هم به نان می چسبند.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس