نکاتی که هنگام خرید قابلمه مورد توجه است

 خرید قابلمه

چند نکته مهم در مورد خرید قابلمه

 قابلمه یکی از وسایل اصلی و مهم برای پخت و پز می باشد که خانم ها دقت خاصی ر روی آن دارند و به هنگام خرید دوست دارند بهترین جنس را انتخاب نمایند و لزوما جنس گران تضمین کننده خوبی آن نخواهد بود..اما می دانید که چه نوع و چه جنس قابلمه ای برای پخت و پز عالی بوده و می تواند برای سلامت نیز مشکلی ایجاد نکند؟

 کدام قابلمه برای پخت و پز مناسب تر است؟
خانم‌های خانه‌دار بهتر می‌دانند، نوبت به خرید قابلمه و تابه که می‌رسد، فروشنده‌ها انواع و اقسام ظروف از جنس‌های مختلف را جلوی چشم‌مان قرار می‌دهند. این‌ که کدام ظرف را بخریم تا هم سالم بمانیم و هم غذاهای‌مان به بهترین نحو پخته شود، تصمیمی بسیار سخت اما شدنی است.

_ قابلمه‌های تفلون در مقایسه با قابلمه‌های استیل، آلومینیمی و…  انتخاب مطمئنی محسوب نمی‌شود چرا که  معمولا در تهیه ظروف تفلون از کادمیم استفاده می‌شود که از فلزات سنگین است. این ماده به مرور وارد غذا می‌شود و احتمال سرطان، کوتاهی قد و ضایعات پوستی را افزایش می‌دهد.

_ قابلمه‌های چدن عمر بالایی دارد. این ظروف برای پخت طولانی‌ با دمای متوسط تا بالا مناسب است و اگر فاقد  آلومینیم باشد، گزینه مناسبی برای پخت و پز محسوب می‌شود. این نوع قابلمه به‌طور یکسان حرارت را پخش می‌کند و به دلیل مقاومت در برابر دمای بالا برای سرخ کردن، پختن یا حتی در فر قرار دادن بسیار مناسب است.

_ قابلمه‌های استیل از همه قابلمه‌های دیگر بهداشتی‌تر است چرا که زنگ نمی‌زند و هیچ‌ گونه واکنشی به مواد غذایی  نشان نمی‌دهد اما یک مشکل اساسی دارد؛ این که حرارت را مستقیم انتقال می‌دهد؛ یعنی وقتی یک قابلمه استیل روی حرارت قرار می‌گیرد، غذا سریع در آن می‌سوزد. قابلمه‌های استیل بیشتر برای پخت انواع خورش و غذاهای آبدار مناسب است.

_ قابلمه‌های سرامیکی جدیدترین، پیشرفته‌ترین و بهترین نوع ظروف آشپزخانه است که تا زمانی‌ که کاملا سالم و بدون خراشیدگی و ساییدگی باشد، می‌توان با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی از آن استفاده کرد.

_ قابلمه‌های آلومینیمی برای سلامت انسان ضرر دارد. نگه داری مواد غذایی ترش اسیدی یا شور در ظروف آلومینیمی یا  طبخ غذا در این ظروف موجب خروج آلومینیم از ظرف و ورود آن به غذا می‌شود. یبوست، اختلالات گوارشی، پوکی استخوان و آلزایمر از مهم‌ترین عوارض ناشی از مصرف آلومینیم است.

_ قابلمه‌های مسی حرارت را به خوبی و به‌طور یکسان پخش می‌کند و معمولا از آن ها برای تهیه مربا استفاده می‌شود.

_ قابلمه‌های لعابی بیشتر برای طبخ غذاهای آبدار به کار می‌رود و نمی‌توان داخل آن ها برنج پخت. این قابلمه‌ها برای نگه داری انواع مواد غذایی (البته به جز مواد اسیدی) در یخچال مناسب است.

 

 

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس