ترفندهای آشپزخانه ای برای خانم های خانه دار

خانم های خانه دار

چند ترفند مهم آشپزخانه ای برای کدبانوها

در آشپزخانه معمولا کارهایی هست که اگر با ترفندهایی خاص انجام دهید می تواند بسیار جالب و کار راه انداز باشد برای این منظور تعدای از این ترفندهای آشپزخانه ای را برای شما معرفی خواهیم نمود با ما همراه باشید.

۳ نکته مهم برای ترفندهای خانه داری
تازه نگه داشتن سبزی ها
اگر گیاهان نرم و لطیفی مانند ریحان، جعفری و گشنیز را در کیسه پلاستیکی یا ظرف نگهداری کنید، این کار باعث پوسیده شدن و گندیدگی آن می‎شود. بعد از شستن و آبکش کردن سبزی ها، آن‎ها را روی یک حوله پخش کنید تا رطوبت‎شان گرفته شود. سپس آن‎ها را به یک ظرف شیشه‏ای دهان گشاد که حدود دو سانتی‌متر آب ته آن ریخته‎اید انتقال دهید، مثل گلی که در گلدان می‎گذارید. ریحان باید بیرون از یخچال بماند تا برگ‎هایش تیره نشود.

باز کردن موز
همیشه موز را از سرش باز می کنید و پوست می‌گیرید، خیلی وقت‎ها این شیوه درست است اما گاهی به موز سرسختی برمی‌خورید که نمی‎خواهد پوستش باز شود و اگر نخواهید از کارد یا چاقو استفاده کنید در پایان موزی دارید که در اثر کشمکش شما له شده است. حقیقت این است که میمون ها موز را از ته آن پوست می گیرند و از آن جا که آن ها در این زمینه خبره هستند، بهتر است شیوه آن ها را به کار ببرید! کافی است موز را سروته کنید و نیشگونی از ته آن بگیرید تا از پوستش جدا شود، این هم یک ترفند!

پوست کندن سیب زمینی پخته
وقتی سیب‏ زمینی را با چاقو پوست می‎‏کنید،  بخشی از سیب‎زمینی همراه پوست آن جدا می‎شود. اما راه دیگری هم وجود دارد؛ مثل همیشه سیب‎زمینی را بشویید، سپس دور تا دور کمر سیب زمینی خراشی ایجاد کنید و آب پزش کنید البته نه تا حدی که خیلی نرم شود و سپس آن را با آب سرد آبکشی کنید و با انگشتانتان پوستش را از دو طرف بکشید. تمام!

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس