این سبزیجات نیاز به شستشوی بیشتری دارند

 دفع میکروب,بقایای سموم,حشرات ریز,ترفندهای خانه داری,سبزیجات ,دل درد,شستن مواد غذایی,

این ۶ ماده غذایی را با دقت بیشتری بشویید

برخی از میوه ها و سبزیجات به خاطر بافت خاصی که دارند نیاز به شستشوی بیشتری دارند زیرا سموم و باکتری می توانند به راحتی میان یافت ان نفوذ کرده و آن را آلئده سازند از این رو هنگام شستشو باید دقت بیشتری نمود و همچنین شاید نیزا باشد ابتدا کمی در آب خیس نماییم میوه و یا سبزی را و سپس شروع به شستشو نماییم.

مواد غذایی که نیاز به شستشوی بیشتری دارند
سیب
سیب در هوای آزاد رشد می کند و معمولاً در معرض آفت کش ها قرار دارد. حتماً سیب را قبل از مصرف با دقت بشویید تا سموم باقی مانده روی آن از بین بروند. گلابی، انگور، انجیر و آلو نیز مانند سیب نیاز به شستشوی دقیق دارند.

 

ماهی
نباید به تصور اینکه ماهی در آب زندگی می کند از شستشوی دقیق آن با آب خودداری شود. به خاطر اینکه ماهی در معرض برخی باکتری ها و همچنین باقیمانده پلاستیک یا برچسب های بسته بندی قرار دارد.

 

سیب زمینی
سیب زمینی از درون خاک بیرون کشیده می شود و به همین دلیل خاکی بوده و به کود و بقایای آفت کش ها آلوده است؛ بنابراین لازم است که قبل از پختن یا پوست گرفتن با دقت با آب شستشو داده شود. بهتر است سیب زمینی را برای دقایقی در تشت آب بخیسانید.

 

کاهو
حواستان به حلزون های کوچک بدون صدفی که روی کاهو دیده می شوند باشد. بنابراین توصیه می شود برای از بین بردن بقایای آفت کش ها و خاک و همچنین موجودات ریز، کاهو را قبل از مصرف به خوبی بشویید.

بهتر است سه بار کاهو را بشویید و آب بکشید. بار اول ۲ قطره سرکه سفید به آب اضافه کنید تا اگر حلزون به آن چسبیده باشد از بین برود. دو بار نیز کاهوها را آب کشی کنید تا سرکه آن از بین برود.

 

کدو
حتی اگر قرار است پوست کدو را بگیرید باز نیاز به شستشوی دقیق دارد. البته خیلی از افراد کدو را با پوست مصرف می کنند که در این صورت شستشوی آن مهم تر می شود. این کار ابتدا برای از بین بردن خاک و همچنین میکروب ها و باقیمانده آفت کش ها است. متأسفانه میکروب های باقیمانده در پوست کدو باعث بروز مشکلات گوارشی و حتی مسمومیت غذایی می شوند.

 

توت فرنگی
حتی توت ها را نیز قبل از مصرف بشویید. اگر در باغ و جنگلی قدم می زنید و خودتان توت فرنگی، تمشک و غیره می چینید باید بدانید که ممکن است به ادرار حیوانات آلوده باشند. بنابراین لازم است که با دقت شستشو داده شوند.
منبع: tebyan.net

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس