مروری بر دوبرال

ظاهر خوب نشان از جسم سالم دارد

سلامتی پوست,پیشگیری از بیماری,چین و چرک صورت

برای پیشگیری از چین و چروک چه کنیم؟

 

چین و چروک
اگرچه ظهور چین و چروک در پوست امری اجتناب ناپذیر است، اما ممکن است نشانه ای از پوکی استخوان نیز باشد.
افتادگی پوست صورت و ایجاد چین و چروک در پیشانی، اطراف لب و …در اوایل دوران یائسگی یک نشانه از بروز مشکل در سلامت استخوان هاست.
هر چه چین و چروک بیشتر شود، خطر کاهش تراکم استخوان ها نیز افزایش می یابد. اما فراموش نکنید استعمال سیگار و قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور آفتاب نیز از دلایل تشدید این مشکل است.

پاهای متورم
بسیاری از مشکلات از جمله کشیدگی ، دررفتگی، صدمه دیدن و عفونت ها می توانند سبب ورم پا و مچ پا شوند. بارداری، چاقی و برخی داروها نیز سبب تجمع مایعات در اندام های تحتانی خواهند شد.
سندرم تخمدان پلی کیستیک، علت شایع افزایش موی بدن در زنان در سنین باروری است
بیماری نارسایی قلبی نیز که عدم توانایی کافی عضله ی قلب برای پمپاژ خون است، نیز سبب تجمع مایعات در پاها و در نتیجه تورم آن ها می شود.

چشمان خسته
سیاهی دور چشم و پف زیر آن ممکن است ناشی از عدم خواب کافی و شب زنده داری باشد. اگر چشم هایتان بیش از اندازه خسته و پلک هایتان آنقدر سنگین شده است که نمی توانید آنها را باز نگه دارید، باید یک نگاهی به رژیم غذایی تان بیاندازید.
پف زیر چشم به دلیل تجمع مایعات است و اغلب آلرژن ها می توانند منجر به ایجاد آن ها شوند. اما یکی از دلایل اصلی پف کردن زیر چشم ها ، مصرف زیاد نمک است.
پوست خشک
اگر گاهی دچار خشکی پوست می شوید، می توان دلیل آن را هوای سرد و خشک زمستان و یا استحمام با آب داغ دانست. ولی در صورتی که پوست به حدی خشک شود که حالت شکننده به خود بگیرد، مشکل از کم آبی بدن و یا مشکلات جدی تر است. کم کاری تیروئید و دیابت، دو بیماریی هستند که رطوبت پوست را از بین می برند.
تصلب شرایین (تنگی عروق) از جمله بیماری هایی هستند که بر پوست بدن مخصوصا پوست پاها (ساق پا) تأثیر می گذارد. اگر تنگی عروق باعث کاهش اکسیژن رسانی به پوست شود، پوست دچار خشکی های تکه تکه و براق خواهد شد.

موهای زائد بدن
رشد موهای زائد در بدن، در برخی شرایط نگرانی هایی را درباره ی سلامت بدن به وجود می آورد.
سندروم تخمدان پلی کیستیک، علت شایع افزایش موی بدن در زنان در سنین باروری است. بیش از ۷۰ درصد از زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک دچار رشد موهای اضافی در صورت، سینه، شکم، کمر، دست ها و یا پاها می شوند.

ریزش مو
بارداری، استرس، بیماری ها، مصرف دارو و تغییرات هورمونی از دلایل مهم ریزش مو هستند.
در میان زنان به طور خاص، خشکی و نازک شدن موها نشانه ای از کم کاری غده ی تیروئید و یا پرکاری آن است. یک آزمایش خون ساده می تواند اختلال غده تیروئید را نشان دهد.

منبع : تبیان

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس