مروری بر دوبرال

فواید آسپرین برای افراد مسن

حملات قلبی,سرطان روده بزرگ , زخم معده,فواید آسپرین برای افراد مسن,فواید آسپرین

چرا به افراد مسن توصیه می شود روزانه آسپرین مصرف کنند؟

شاید تا به حال شنیده باشید که افراد مسن برای جلوگیری از سکته های قلبی و بیماری های عروق روزانه دوز مشخصی آسپرین استفاده می کردند اما چندی پیش شنیده شد که این کار نه تنها مفید نیست بلکه برای بدن مضر هم می باشد.اما باز هم محققان در جدیدترین تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که برای جلوگیری از بسیاری از بیماری های آسپرین مفید می باشد.

فواید مصرف روزانه آسپرین در افراد مسن
در پژوهشی که در مجله Annals of Internal Medicine منتشر شده است، محققان کارگروه خدمات پیشگیری آمریکا توصیه کرده‌اند، افرادی که در دهه پنجاه عمر خود زندگی می‌کنند و در معرض خطر بیماری قلبی عروقی قرار دارند، باید روزانه دوز پایینی از آسپرین (۸۱ میلی‌گرم) را، برای کاهش خطر سرطان روده، و بیماری قلبی عروقی مصرف کنند.

البته، استفاده از دوز پایین آسپرین، باید تحت نظر پزشک و بر اساس اولویت‌های مورد نظر پزشک و سلامت کلی شخص انجام شود، چراکه خطر خونریزی و بعضی عوارض جانبی، ممکن است با مصرف آسپرین افزایش پیدا کند.افراد ۵۰ تا ۶۹ ساله، در خطر بالایی برای بیماری‌های قلبی عروقی قرار دارند، و استفاده از آسپرین، می‌تواند مانع از بروز حملات قلبی، و سکته مغزی و سرطان روده بزرگ شود.

به گفته محققان، این نخستین بار نیست که در مورد نقش آسپرین صحبت می‌شود، اما برای اولین بار است، که تأثیر آسپرین در دو بیماری قلبی عروقی و سرطان روده، در کنار هم ذکر شده است. آسپرین، یکی از پرطرفدارترین داروها در دنیاست. هر سال ۵۰ هزار میلیون قرص آسپرین در جهان مصرف می‌شود. استیل‌ سالیسیلیک اسید که بیشتر با نام تجاری آن آسپیرین شناخته می‌شود، یک داروی ضد التهاب، غیراستروئیدی است که معمولاً به عنوان ضد درد و تب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مصرف این دارو در مواردی نیز منع پزشکی دارد، یا لازم است با احتیاط صورت گیرد، که از جمله آنها در موارد وجود زخم معده، یا اختلالات انعقادی خونریزی دهنده بیماران مبتلا به بیماری‌های تنفسی، همچون آسم یا بیماری‌های کلیوی، پولیپ بینی، در کودکان مبتلا به آنفولانزا، آبله مرغان و فاویسم، می باشد.

همچنین در موارد مصرف طولانی مدت دارو در بیماری ها، مانند آرتریت روماتوئید و پروفیلاکسی بیماری‌های قلبی عروقی، مصرف این دارو به علت افزایش احتمال خونریزی شدید، ناشی از اثر مهار تجمع پلاکتی آسپرین، حداقل یک هفته قبل از انجام عمل جراحی باید قطع شود. خونریزی سفیدی چشم به ویژه پس از عمل چشم و بعد از قطع مصرف دارو تا یک هفته هم ممکن است، ادامه داشته باشد.

منبع:jamejamonline.ir

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس