مروری بر دوبرال

برای جوان ماندن یک رژیم غذایی عالی داشته باشید

مجموعه : تغذیه سالم

رژیم غذایی عالی

برای جوان ماندن چه چیزهایی بخوریم؟

جوان ماندن یکی از آرزوهای هر فردی زندگی می باشد که بخواهد به این آرزو دست پیدا کند اما در این راه می توان از تغذیه نیز کمک گرفت که بسیار کمک خواهد کرد.این جوان ماندن تنها منحصر به ظاهر نیست بلکه می تواند مربوط به مغز و سلول های مغزی نیز باشد که عامل بسیار مهمی در جلوگیری از پیر مغزی می باشد.

 
یک رژیم غذایی عالی برای جوان ماندن
 چروک‌هایی که در آینه می‌بینید شما را ترسانده‌اند؟
وحشت نکنید. هنوز همه‌چیز تمام نشده. اگر همین امروز یخچال و قفسه‌های خوراکی خانه‌تان را پاکسازی کنید، می‌توانید سرعت پیداشدن چین و چروک، خم‌شدن کمر، کندشدن مغز و حتی کم‌شدن کارآیی سیستم ایمنی بدن‌تان را کاهش دهید. راهی طولانی‌ را در پیش دارید و نباید انتظار یک‌شبه درست‌شدن همه‌چیز را داشته باشید. اما اگر مقابله با پیری، فکر هر روزتان باشد، می‌توانید با تغییردادن سبک زندگی‌تان، سال‌ها جوان بمانید.

 

 

۱٫ برای جوان ماندن نخود فرنگی بخورید
همین دانه‌های کوچک سبز رنگی که در فریزر خانه‌تان انبار کرده‌اید، اکسیر جوانی هستند. محققان می‌گویند برای طولانی‌شدن عمرتان و جوان‌ماندن، می‌توانید سراغ نخود فرنگی بروید. به گفته آن‌ها، مصرف حبوبات شما را جوان نگه می‌دارد و از میان آن‌ها، نخود فرنگی سبز رنگ، تاثیر بیشتری برجوان‌ماندن شما و طولانی‌شدن عمرتان می‌گذارد. این دانه، از حمله رادیکال‌های آزاد freeradicals به بدن‌تان جلوگیری می‌کند و با فیبر وآنتی‌اکسیدان‌های فراوانی که دارد، دوران جوانی‌تان را طولانی‌تر می‌کند.

۲٫ برای جوان ماندن گردو بخورید
قدیمی‌ها -پیش از آنکه محققان تاکید کنند- به توانایی گردو بر جوان نگه‌داشتن سلول‌های مغز، باور داشتند. محققان هم مانند آن‌ها به معجزه این مغز، ایمان دارند و می‌گویند اگر هرهفته، سه‌بار گردو میل کنید، عمرتان دو تا سه سال طولانی‌تر می‌شود. از نظر آن‌ها کسانی که مدام گردو میل می‌کنند، کمتر به بیماری‌های قلبی دچار می‌شوند و سرطان هم سراغی از آن‌ها نمی‌گیرد.

۳٫ برای جوان ماندن پروتئین گیاهی بخورید
قرار نیست با کباب کوبیده خداحافظی کنید، اما اگر بیشتر از قبل، سبزیجات بخورید، نه روی پوست‌تان چروکی پیدا می‌شود و نه مغزتان کند و کم‌کار می‌شود. به باور محققان، پروتئین گیاهی، هم عمر را طولانی می‌کند و هم مانع دچارشدن به مشکلات کلیوی می‌شود. برنج،سویا، گندم و گیاهانی از این دست، می‌توانند در بسیاری از وعده‌ها، جای گوشت را بگیرند وقلب و دستگاه گوارش شما را سالم نگه‌دارند.

۴٫ برای جوان ماندن هویج بخورید
فقط برای محافظت از چشمان‌تان نیست که باید سراغ هویج بروید. این گیاه نارنجی‌رنگ، یک اکسیر جادویی برای افزایش طول عمر است. هویج، سرعت پیرشدن سلول‌های بدن را کاهش می‌دهد و به باور پژوهشگران، می‌تواند شما را جوان‌تر از آنچه که شناسنامه‌تان می‌گوید، نشان دهد.

۵٫ برای جوان ماندن قزل آلا بخورید
به جای گوشت قرمز و حتی مرغ، تا آنجا که می‌توانید ماهی مصرف کنید. ماهی‌های چربمانند قزل آلا، سرشار از امگا۳ و اسیدهای چرب غیراشباع (اسیدهای چرب غیر اشباع یا اشباع نشده بر خلاف اسیدهای چرب اشباع شده برای بدن ضروری اند) هستند و سلول‌های بدن‌تان را جوان نگه می‌دارند. محققان می‌گویند ماهی‌دوست‌ها، کمتر به آلزایمر یا سرطان دچار می‌شوند و حتی ظاهرشان هم جوان‌تر از کسانی می‌ماند که هر روز گوشت قرمز می‌خورند.

۶٫ برای جوان ماندن نارگیل بخورید
میوه‌های گرمسیری مثل نارگیل، به طولانی‌شدن عمر مغز کمک می‌کنند. نارگیل، سرشار ازاسیدهای چرب مفید است و از مغز و حتی دیگر سلول‌های بدن‌تان در برابر آسیب‌های ناشی از بالارفتن سن محافظت می‌کند.

۷٫ برای جوان ماندن ماست بخورید
اگر به بدن‌تان باکتری‌های پروبیوتیک برسانید، دیر‌تر پیر می‌شوید. این باکتری‌های مفید که در ماست به وفور وجود دارند، به حفظ سلامت دستگاه گوارش کمک کرده، با سرطان مبارزه و روند پیرشدن سلول‌ها را کند می‌کنند. به همین دلیل است که متخصصان، ماست را یکی از مفید‌ترین میان‌وعده‌ها می‌دانند.

۸٫ برای جوان ماندن انار بخورید
میوه‌های قرمز یا بنفش‌رنگ مانند انار، آلوسیاه و انگور، سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند. این میوه‌ها با رادیکال‌های آزادی که به بدن حمله‌ور می‌شوند، مبارزه می‌کنند و مسئولیتکندکردن روند پیری و کاهش احتمال ابتلا به آلزایمر و سرطان را برعهده دارند. از نظر متخصصان، این میوه‌ها مثل گوجه‌فرنگی، جوان‌کننده‌های طبیعی هستند و هم مغز و هم ظاهر شما را از پیری زودرس، مصون نگه می‌دارند.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس