مروری بر دوبرال

چه افرادی در ماه رمضان نباید روزه بگیرند

مجموعه : تغذیه سالم

ماه رمضان

بیمارانی که نباید روزه بگیرند

در ماه رمضان که همه افراد برای روزه گرفتن آماده می شوند اما هستند در این میان کسانی که نباید روزه بگیرند و روزه داری برای سلامت شان ایجاد خطر می کند.این افراد شامل کسانی هستند که بیماری های کلیوی دارند و نباید بدن خود را بدون آب رها کنند خصوصا افرادی که داری سابقه سنگ کلیه نیز می باشند.

افرادی که روزه گرفتن برای آنان ضرر دارد
دکتر محمدی متخصص کلیه و اورولوژی با اشاره به اینکه روزه گرفتن برای بیماران کلیوی مضر است، توضیحاتی را در مورد شرایط روزه گرفتن بیماران کلیوی ارائه داده و اظهار داشت: افرادی که سابقه بیماری کلیوی دارند و همچنین کلیه آن‌ها مستعد آسیب است، باید شدیداً از روزه گرفتن پرهیز کنند.

وی ادامه داد: افرادی که دچار بیماری دیابت و یا فشار خون هستند نیز نباید روزه بگیرند، زیرا عمل روزه و مصرف نکردن مواد غذایی به مدت طولانی و همچنین گرسنگی کشیدن و عدم نوشیدن آب کافی در طول روز و اوج گرما، موجب آسیب رسیدن به کلیه‌های این افراد می‌شود.

محمدی عنوان کرد: افرادی که دارای سابقه بیماری کلیه هستند باید قبل از روزه گرفتن با پزشک متخصص خود در این مورد مشورت کنند تا آ‌سیبی به بدن آن‌ها وارد نشود.

وی تأکید کرد: افرادی که دچار بیماری‌های اختلال کلاژن عروق پوستی هستند، نباید نمک خونشان افزایش پیدا کند و به همین خاطر روزه گرفتن برای چنین افرادی ضرر دارد.‌

این متخصص کلیه و اورولوژی یادآور شد: بیمارانی که دچار سابقه سنگ کلیه هستند برای روزه گرفتن باید با پزشک معالج خود مشورت کنند و در صورت دریافت مجوز، این فریضه دینی را در ماهرمضان انجام دهند.

 

منبع: yjc.ir

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس