مروری بر دوبرال

از مضرات سرکه سیب چه می دانید؟

مجموعه : تغذیه سالم

مضرات سرکه سیب

خواص سرکه سیب + یکی از ضررهای سرکه سیب که نمی دانستید

 سرکه سیب خواص بسیاری دارد ضد عفونی کننده هست و همچنین برای چربی سوزی و لاغری بسیار مناسب است اما در این میان مضراتی نیز دارد که کمتر به آن اشاره شده است خصوصا برای دندان هایمان.

یکی از ضررهای سرکه سیب که تاکنون نشنیده اید
اگر به دنبال یک داروی خانگی معجزه گر می گردید، می توانید سرکه سیب را انتخاب کنید. متخصصین معتقدند سرکه سیب مزیت های زیادی دارد و به اهداف مختلفی از رفع تهوع گرفته تا درمان جوش و سکسکه و همچنین برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد. اما با وجود تمام مزایایی که سرکه سیب دارد، مراقب عارضه جانبی آن هم باشید.

محققان ثابت کرده اند که سرکه سیب می تواند مینای دندان را از بین ببرد. بررسی های زیادی در مورد تاثیر غذاهای اسیدی از جمله نوشیدنی های بدون گاز و آبمیوه ها، بر روی دندان ها شده است. دانشمندان معتقدند اسید استیک acetic acid موجود در سرکه هم می تواند به مینای دندان ها آسیب بزند.

تحقیقی در سال ۲۰۱۲ انجام شد که در این تحقیق دندان های عقل در سرکه های مختلف قرار گرفتند که سطح pH آنها از ۲٫۷ تا ۳٫۹ متفاوت بود. پس از ۴ ساعت سرکه ها ۱ تا ۲۰ درصد از مواد معدنی روی دندان ها را از بین بردند.

البته در این آزمایش بزاق دهان وجود نداشت که بزاق می تواند خاصیت اسیدی غذاها را خنثی کند. با وجود این یافته ها آیا باید سرکه سیب را برای همیشه کنار بگذارید؟

نه، به هیچ عنوان. برای پیشگیری از آسیب های ناشی از سرکه سیب می توانید آن را در آب حل کنید و سپس با استفاده از نی محلول آب و سرکه سیب را بنوشید.

جیمی جانسن Jaimi Jansen مربی و رئیس مرکز آمادگی Santa Cruz در کالیفرنیا پیشنهاد می کند در یک لیوان سرکه سیب و آب را به نسبت ۱ بر ۱۰ با هم حل کرده و پس از نوشیدن نیز دهان خود را با آب بشویید تا اطمینان حاصل کنید که خاصیت اسیدی آن برطرف شده است.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس