مروری بر دوبرال

راهکارهایی برای جلوگیری از پرخوری

مجموعه : تغذیه سالم

جلوگیری از پرخوری

پرخوری از جمله علل چاقی و اشضافه وزن می باشد که برخی مواقع می تواند به علت استرس باشد و یا برخی از مواقع دیگر به دلیل بیسماری های هورمونی که می تواند اشتهای فرد را زیاد کند و وزن او را به شدت بالا برد اما چگونه می توان از این حالت جلوگیری نمود؟در ادامه در مورد این موضع بیشتر توضیح خواهیم داد.

جلوگیری از پرخوری
اکثر اوقات، وقتی حواسمان به غذایمان نیست، پرخوری می‌کنیم. مثلا زمانی که جلوی تلویزیون نشسته‌ایم، یا در حال گفتن و خندیدن با رفقایمان هستیم. پس باید چه کار کرد؟ خب معلوم است، پیشنهادات ما را در نظر بگیرید و حواستان را جمع کنید.

 

برای جلوگیر از پرخوری روی غذا خوردن تمرکز کنید
اگر هنگام غذا خوردن، تمرکزتان روی غذا نباشد، کنترل خود را از دست خواهید داد. کار سختی است، اما بهترین کار برای جلوگیری از پرخوری، این است که حواستان را به غذایتان بدهید. به تمام لقمه‌هایی که می‌خورید توجه کنید، آنوقت خواهید دانست چه زمانی دیگر نباید ادامه دهید.

 

برای جلوگیری از پرخوری بیشتر آب بنوشید
خب دیگر نیازی نیست از اهمیت آب برایتان بگوییم. اما جالب است بدانید، اغلب اوقاتی که بدن ما تشنه است، ما به اشتباه فکر می‌کنیم گرسنه‌ایم! پس از حالا به بعد، هر زمانی احساس کردید کمی گرسنه هستید، یک لیوان آب بنوشید.

 

برای جلوگیری از پرخوری میوه بخورید
حتما نباید انرژی غذا زیاد باشد تا سیر شوید، بلکه حجم غذا مهم است. پس شما می‌توانید در روز خودتان را با میوه‌ها و یا سبزیجات هم سیر کنید، و دقیقا همان احساسی را داشته باشید که وقتی با غذا خوردن سیر می‌شوید. حالا اگر دوست دارید زودتر سیر شوید، میوه‌ها و سبزیجاتی که فیبر بیشتری دارند مصرف کنید.

 

برای جلوگیری از عداد وعده‌هایتان را افزایش دهید
وقتی تعداد وعده‌هایتان افزایش پیدا کرده، اما از حجم آنها کاسته شود، به تدریج حجم معده شما کوچک خواهد شد. به همین دلیل، دیگر میل و توانایی پرخوری را از دست خواهید داد. این، یکی از مهم‌ترین رازهای جلوگیری از پرخوری است.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس