مروری بر دوبرال

عوارض تند غذا خوردن در بدن

مجموعه : تغذیه سالم

تند غذا خوردن

تند غذا خوردن چه خطراتی دارد؟

بسیاری از ما به دلیل اسرتس های کاری و مشغله های فکری و کار زیاد خیلی تند و سریع غذا می خوریم که وقت برای سایر کارهای خود کم نیاوریم.اما غافل از اینکه همین امیر موجب می شود مشکلات بسیاری برای دستگاه گوارش خود به وجود بیاوریم و همچنین فشار خون و سطح کلسترول ما بسیار بالا می رود.

اثرات منفی تند غذا خوردن بر جسم
تحقیقات جدید نشان داده است، سریع غذا خوردن می تواند تاثیرات منفی روی سلامتی داشته باشد.

اگر غذای خود را با سرعت نور تمام کنیم، کار اشتباهی کرده ایم؟ شاید می خواستید قبل از یک ملاقات، نهار خود را بخورید و یا شاید دوست داشتید در یک دورهمی خانوادگی، سریع تر به دومین بشقاب برسید. در هر دو صورت، تحقیقات جدید نشان داده، سریع غذا خوردن می تواند تاثیرات منفی روی سلامتی داشته باشد.

غذا خوردن با سرعت بالا نه تنها روی گوارشتان تاثیر بدی دارد بلکه می تواند خطر قرار گرفتن در مسیر مشکلاتی مانند بیماری های قلبی، دیابت و سکته مغزی را افزایش دهد. باید این سوال را از خود بپرسید که آیا یک غذا ارزشش را دارد که با بدن خود چنین کاری کنیم؟

دانشمندان ژاپنی طی ۵ سال، بیش از ۱۰۰۰ داوطلب را مورد بررسی قرار دادند. هدف آنها در این تحقیق، تمرکز روی رابطه بین سرعت غذا خوردن و ابتلا به سندروم متابولیک – این بیماری، شامل پنج فاکتور خطر می شود که عبارتند از مواردی مانند فشار خون بالا یا افزایش سطح کلسترول بد – بود.

هر داوطلب در یکی از سه دسته ای که محققان تعیین کرده بودند، قرار می گرفت: آهسته، معمولی و سریع. روی هم رفته کسانی که با سرعت بالاتری غذا می خوردند با افزایش وزن، قند خون بالا، سطح بالای کلسترول بد و میان تنه بزرگ، همبستگی بیشتری داشتند. به صورت مشخص، ۱۱٫۶ درصد افرادی که در گروه سریع قرار داشتند دچار سندروم متابولیک شدند. در مقابل، تنها ۶٫۵ درصد از گروه معمولی و ۲٫۳ درصد از گروه آهسته، چنین مشکلی را تجربه کردند.

نتیجه این شد که خوردن غذا با سرعت بالا می تواند باعث افزایش وزن و همچنین بروز اختلالات متابولیک در بلند مدت شود. در مقابل، خوردن غذا با سرعت پایین، سبک زندگی هوشمندانه ای است که می تواند مانع چنین مشکلاتی برای سلامتی شود.

آهسته غذا خوردن، یک تغییر سبک زندگی ضروری است که می تواند به پیشگیری از اختلال متابولیک کمک کند. وقتی افراد، سریع غذا می خورند، فرصتِ احساس سیری را از خود می گیرند. بنابراین امکان پرخوری بالا می رود. غذا خوردن با سرعت بالا باعث نوسان شدید گلوکز می شود که می تواند منجر به مقاومت انسولین شود.

بسیاری از ما برخی از وعده های غذایی را پشتِ میزمان و یا در حالی می خوریم که با عجله در حال حرکت هستیم. این موارد باعث می شود با سرعت بیشتری غذا بخوریم. علاوه بر بالا رفتن سرعت، معمولا در چنین مواقعی فرد به سمت غذایی آماده می رود که معمولا سرشار از کالری است و مواد مغذی زیادی ندارد.

چاقی یکی از بزرگ ترین چالش ها برای سلامتی است و می تواند دلیل اصلی پشت سکته های مغزی باشد. اضافه وزن تا ۲۲ درصد، خطر سکته مغزی ایسکمیک را در افراد افزایش می دهد و اگر چاق باشید، این خطر تا ۶۴ درصد افزایش می یابد. گام های ساده زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها خطر سکته مغزی را کاهش دهید. از جمله استفاده از یک برنامه غذایی متعادل، انجام مرتب ورزش و آزمایش مرتب فشار خون.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس