مروری بر دوبرال

سرکه بلوبری برای درمان آلزایمر مفید است

مجموعه : تغذیه سالم

سرکه بلوبری

درمان آلزایمر با استفاده از سرکه بلوبری!!!

بلوبری از جمله میوه های مربوط به خانواده ببری و یا همان تمشک ها می باشد که گفته شده سرکه آن می تواند برای پیشگیری از آلزایمر بسیار موثر باشد و به دلیل داشتن استیل کولین می تواند مانع از تخریب سلول های مغری و تحلیل رفتن آن ها شود

آلزایمر مشکلی است که معمولا در سنین بالا بروز می کند. محققان به دنبال روش هایی برای درمان این عارضه هستند که به تازگی دریافته اند سرکه بلوبری در بهبود علائم آن موثر است. در ادامه به این مسئله می پردازیم.

استفاده از سرکه بلوبری برای درمان آلزایمر
مطالعات اخیر نشان داده اند مغز افراد مبتلا به آلزایمر که شایع ترین نوع زوال عقل یا دمانس dementia است، دارای میزان پایین تر ترکیب سیگنال دهی موسوم به استیل کولینAcetylcholine و گیرنده های آن است.

* استیل کولین Acetylcholine یا ACH : بازدارنده و تحریکی است. این پیام رسان عصبی درجایی از مغز به نام هیپوکامپ بسیار فراوان است.این ناحیه در تشکیل خاطرات تازه نقش دارد. بیماری آلزایمر که بیشتر سالمندان را گرفتار می کند و به صورت اختلال حافظه و سایر کارکردها ی شناختی ظاهر می شود ناشی از تباهی سلولهای سازنده استیل کولین است. هر چه مغز کمتر استیل کولین بسازد زوال حافظه بیشتر است.

در این مطالعات همچنین اثبات شده است که انسداد گیرنده های استیل کولین موجب اختلال در یادگیری و حافظه می شود. داروهای توقف تجزیه استیل کولین برای مقابله با زوال عقل توسعه داده شده اند، اما غالبا به مدت طولانی در بدن دوام نداشته و می توانند برای کبد سمی باشند.

به گفته محققان، ترکیبات طبیعی می توانند گزینه درمانی ایمن تری باشند و در برخی مطالعات حیوانی مشخص شده که این عصاره ها می توانند موجب بهبود شناخت شوند. به علاوه تخمیر می تواند فعالیت زیستی برخی محصولات طبیعی را تقویت کند.

محققان دانشگاه کانکوک کره جنوبی تاثیر سرکه بلوبری را بر موش های مبتلا به زوال عقل بررسی کردند. اندازه گیری مولکول های مغز موش ها نشان داد که سرکه موجب کاهش تجزیه استیل کولین و تقویت میزان فاکتور نوروتروفیک Neurotrophic Factor مغز، پروتئین مرتبط با حفظ و ایجاد نورون های سالم، می شود.

* فاکتور نورون‌زایی مشتق‌شده از مغز Brain-Derived Neurotrophic Factor : پروتئینی است که سبب گسترش شبکه عصبی می شود.

محققان همچنین با انجام تست ماز* Maze بر روی این موش ها دریافتند این محصول مخمر موجب بهبود حافظه کوتاه مدت می شود.

* تست ماز Maze :ماز که تلفظ انگلیسی آن مِیز است، راه های تودرتویی است که از یک طرف وارد و از طرف دیگر خارج می شوید. این تست ها از نظر ریاضی قابل مطالعه هستند.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس