مروری بر دوبرال

بیماری منییر چیست و چگونه درمان می شود؟

,ناشنوایی,حرکت چشم,هوشیاری ,درمان منییر,بیماری منییر چیست ,بیماری منییر,سندرم منییر

شاید عامل سرگیجه و عدم تعادل شما گوش تان باشد!!

سرگیجه و عدم تعادل می تواند موقعیتی باشد که سلامت فرد را به خطر می اندازد زیرا فرد تعادلی ندارد و هر لحظه ممکن است زمین بخورد.یکی از منابع تعادل در بدن انسان گوش می باشد که اگر دچار بیماری خاصی شود می تواند سرگیجه و عدم تعادل را به همراه داشته باشد یکی از این بیماری های سندرم منییر می باشد.

بیماری منییر، علت، علائم و درمان
سرگیجه، حالت‌ تهوع و فقدان تعادل، نشانه بیماری منییر است که گوش داخلی را درگیر می‌کند. گوش داخلی دارای دو وظیفه است که یکی مربوط به شنوایی و دیگری مربوط به حفظ تعادل است و بیماری منییر بخش تعادلی و وظیفه تعادل‌بخشی گوش داخلی را مختل می‌کند. فرد مبتلا به بیماری منییر نمی‌تواند تعادل خود را حفظ کند و گاهی مجبور می‌شود بنشیند یا دراز بکشد و چشمان خود را ببندد، چراکه حرکت چشم، سرگیجه و تهوع را تشدید می‌کند.

سندرم یا بیماری منییر فرد را دچار سرگیجه، حالت تهوع بسیار شدید و فقدان تعادل می‌کند و بیمار همزمان با این حالات هوشیار است که این هوشیاری وجه تمایز این بیماری با بیماری صرع است، چراکه در صرع هوش و حواس فرد از بین می‌رود.

علل این بیماری تا حدی ناشناخته است و کاملا مشخص نشده ولی در کل مربوط به گوش داخلی و بخش تعادل‌بخشی است. سندرم منییر با بیماری منییر متفاوت است، چراکه سندرم منییر تنها نشانه‌هایی بر جای می‌گذارد و عوارضی در پی ندارد، اما زمانی که به دنبال این نشانه‌ها شنوایی نیز کاهش یافت، بیماری منییر مطرح می‌شود.

این بیماری عود‌کننده است، یعنی پس از مدت زمانی در فرد از بین می‌رود و مجددا ظهور و بروز می‌کند که بیشتر در افراد بیش از ٤٠‌ سال دیده می‌شود. این بیماری با دارو کنترل می‌شود، ولی مجددا عود می‌کند و فشار عصبی، فشارخون، خستگی، بیماری‌های ویروسی و صداهای بلند، عوامل تشدید‌کننده این بیماری هستند. گاهی ممکن است بیمار در بیمارستان نیز بستری شود، اما در کل استفاده از داروهای مخصوص این بیماری از تشدید بیماری و عوارض آن بر شنوایی پیشگیری می‌کند.

منبع:shafaonline.ir

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس