مروری بر دوبرال

لکه های چشمی چیست؟

لکه های چشمی

لکه های چشمی نشان دهنده چیست؟

لکه های چشمی می تواند فرد را دچار مشکلات آب مروارید و دژنراسیون ماکولا نماید.همچنین بر روی عنبیه لکه هایی تیره ایجاد کند  که در بخش رنگی چشم ایجاد شده و می توان آن را به وضوح دید.این لکه های سرطانی نیستند و ممکن است به دلیل نور خورید ایجاد شده باشند که هنوز تحقیقاتی دقیق در این مورد ارائه نشده.

لکه های چشمی میتوانند نشان دهنده بیماریهای چشمی مرتبط با نورخورشید باشند.
دانشمندان متوجه شدند افرادی که بیشتر بیرون از منزل هستند، و این لکه ها را دارند ممکن است بیشتر در معرض خطر ابتلا به آب مروارید، دژنراسیون ماکولا و سایر بیماری های مرتبط با نور خورشید باشند.

نتایج این مطالعه در ماه جولای در مجله چشم پزشکی و علوم بصری منتشر شدند.

نویسنده مطالعه دکتر کریستف شواب، در نشست خبری اعلام کرد: “در حالی که ما نقش دقیق نور خورشید در چندین بیماری چشم را نمی دانیم، در حال حاضر یک نشانه زیستی (لکه های روی عنبیه) داریم که نشان دهنده قرار گرفتن زیاد در معرض نور خورشید است”. وی متخصص چشم پزشکی در دانشگاه پزشکی گراتس در اتریش است.

برای این مطالعه، محققان چشم های بیش از ۶۰۰ شناگر را در استخرهای عمومی در شهر اشتایرمارکِ اتریش بررسی کردند. شرکت کنندگان همچنین پرسشنامه ای درباره عادات حفاظت خود از نور خورشید و مدت زمانی که در طول عمر خود در برابر نور آفتاب صرف کرده اند را تکمیل کردند.

این مطالعه نشان داد که شکل گیری لکه های چشم با افزایش سن، داشتن آفتاب سوختگی و داشتن سابقه آفتاب سوختگی شدید که موجب تاول زدن پوست می شود، مرتبط است.

محققان همچنین دریافتند که لکه های چشم در میان کسانی که دارای چشم های رنگی هستند و کسانی که به اندازه کافی در مورد استفاده کرم های ضد آفتاب و اجتناب از قرار گرفتن در معرض آفتاب جدی نیستند، بیشتر رایج هستند.

محققان همچنین خاطر نشان کردند که لکه های چشم بیشتر در لبه بیرونی پایین عنبیه ظاهر می شوند. آنها حدس زدند که ابروها و بینی ممکن است برای قسمت بالایی و درونی چشم سایه ایجاد کنند، و میزان نور خورشید و خطر ایجاد لکه های چشمی را کاهش دهند.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس