مروری بر دوبرال

درمان ریفلاکس معده با میوه به

درمان ریفلاکس معده

در مورد خواص میوه به و تاثیر آن بر رفلاکس معده بیشتر بدانید

 به میوه ای پایزی و خوش عطر و بو می باشد که در این فصل بسیار استفاده می شود از جمله فوایدی که دارد همیشه شنیده ایم که برای بیماری های تنفسی بسیار عالی می باشد اما در جدیدترین تحقیقات نتیجه ای جالب به دست امده که نشان می دهد برای ریفلاکس معده نیز بسیار عالی و منحصر بفرد می باشد.

میوه به دارای چه خواصی است و طرز تهیه چای به چگونه است؟
“به” میوه ارزشمندی است که نباید از مصرف آن غافل شد, این میوه مقوی‌ قلب، مغز،‌ معده و اسفنکتر* معده Sphincter , نشاط‌ آور و اشتها‌آور است. مصرف “به” در حال ناشتا و خالی بودن معده ممکن است یبوست‌آور باشداما مصرف آن بعد از غذا، ملین است و می‌توان آن را خشک کرده و به‌عنوان دمنوش نیز استفاده کرد.

* اسفنکتر معده Sphincter :اسفنکتر معده ، بندآر یا دریچه پیلور معده Pylorus اصطلاحی در تعریف بخشی از معده است، که آن را به دوازدهه (اثنی عشر) متصل می‌کند. پیلور همواره در برابر خروج موادی که به آن واردشده اند از معده مقاومت میکند.

در مبتلایان به رفلاکس معده مصرف “به” و رب “به” بعد از غذا می‌تواند کمک‌کننده باشد,فالوده سیب و “به” با هم کنار عناب علاوه بر تسکین درد معده و کاهش استرس به تقویت رحم نیز کمک می‌کند, به‌ترتیبی که قبل ایام قاعدگی و در صورت شدت خونریزی بسیار توصیه شده است.

یکی از خواص به، مُدر بودن یا ادرار آور بودن Diuretic آن است، بنابراین برای پاکسازی و شست‌شوی سیستم کلیوی و ادراری مفید است اما باید مراقب یبوست احتمالی ایجادشده از آن بود.

طرز تهیه چای “به”
“به” رسیده ایرانی را انتخاب کرده ،کاملاً شسته و پرز آن گرفته شود, آن را به قطعات ریز رنده کرده، با گرمای ملایمی نظیر شوفاژ یا بخاری، کم‌کم خشک کنید, سپس در ماهی‌تابه داغ تفت داده تا به رنگ قهوه‌ای در آید؛ برای تهیه دمنوش یک قاشق غذاخوری از این چای برای یک قوری کفایت می‌کند؛ برای خوشرنگ شدن و افزایش اثرات قلبی آن می‌توانید, مقدار بسیار اندکی زعفران به آن اضافه کرد.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس