مروری بر دوبرال

بررسی علائم سرطان ریه

سرطان ریه

علائم سرطان ریه چیست؟

سرطان ریه می تواند یکی از سرطان های خطرناک باشد که تا زمان حد شدن هیچ علائمی از خود بروز نمی دهد.این سرطان را می توان با استفاده از عکس های رادیوگرافی و همچنین سی تی اسکن نیز تشخیص داد.اینسرطان به دلیل استفاده از سیگار و قلیان و هوای آلوده این روز ها رو به افزایش می باشد.

خس خس سینه
خس خس سینه و صدای سوت مانند در زمان بازدم می تواند یکی از نشانه های ابتلا به این بیماری باشد. در بسیاری از بیماران علت این عارضه وجود تومور در مسیر عبور هواست.

دشواری در بلع
از آنجایی که در این نوع از سرطان، مری فرد مبتلا نیز مورد حمله قرار می گیرد، ممکن است فرد مبتلا در این ناحیه احساس درد داشته و به خوبی نتواند غذا را ببلعد.این نشانه که از آن به dysphagia نیز یاد می شود، کیفیت زندگی فرد مبتلا را عمیقا تحت تاثیر قرار می دهد. در مطالعه ای که در میان ۳۹۱ نفر انجام پذیرفت نشان داده شد که افرادی که مشکل بیشتری در بلع داشتند، خطر مرگ نیز در آنها افزایش داشت.

درد در شانه ها و نواحی بیرونی بازو
سرطان ریه که سلول های عصبی را نیز درگیر می کند، وضعیتی به نام سندروم Pancoast را سبب می شود. در این وضعیت درد از ناحیه شانه ها آغاز و به سمت بازوها نیز پایین می آید.

خشن شدن صدا
سندورم Pancoast که در مورد قبلی به آن اشاره شد و اعصاب را تحت تاثیر قرار می دهد، می تواند باعث از بین بردن تارهای صوتی بیمار نیز شود. همین امر سبب خواهد شد که بیمار هنگام صحبت کردن نوعی خشونت از صدایش شنیده شود.

درد در ناحیه قفسه سینه
حدود ۲۵ درصد از بیماران مبتلا به سرطان ریه از درد مداوم و پایدار در ناحیه قفسه سینه شکایت می کنند. این درد گاهی سایر نواحی اطراف شش ها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

سرفه کردن
اگر سیگاری هستید و یا قبلا سیگار می کشیدید و بدون اینکه سرما خورده باشید یا عفونت تنفسی کرده باشید، دائم سرفه می کنید، می تواند یکی از نشانه های سرطان ریه باشد. همچنین اگر سرفه کردن ها ادامه دار باشند و قطع نشوند می تواند این احتمال را افزایش نیز بدهد.

هموپتیزی (Hemoptysis)
وضعیتی از سرفه کردن که به همراه بالا آوردن خون است، یکی از رایج ترین نشانه های این نوع از سرطان محسوب می شود. متخصصان براین باور هستند که هر زمانی سرفه کردن همراه با بالا آوردن خون باشد، باید هرچه سریع تر به پزشک مراجعه شود.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس