مروری بر دوبرال

پس از عمل جراحی بینی چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

عمل جراحی بینی

مراقبت های ویژه پس از عمل جراحی بینی

زمانی که عمل جراحی بینی شما به پایان رسید در واقع کار اصلی شما آغاز می شود در این حالت شما باید شروع کنید به انجام مراقبت های اساسی و ویژه از بینی تا ۱ ماه اول که بینی در حال ترمیم و بازسازی خود می باشد و در این حالت فرم گیری آن آغاز می شود و نیاز است دقت ویزه ای در نگهداری از آن به عمل بیاید.

بهبودی کامل بعد از جراحی بینی چه مدت طول می کشد؟
همه‌ی افراد با یک بینی کوچک و زیبا به دنیا نمی‌آیند. برای کسانی که احساس می‌کنند شکل بینی‌شان به هیچ وجه جذاب نیست، جراحی پلاستیک، تنها راه برای دستیابی به یک بینی بی عیب و نقص است. جراحی زیبایی بینی، یک نوع روش زیبایی است که شکل بینی طبیعی بیمار را بطور دائمی تغییر می‌دهد. اینکار می‌تواند در داخل بینی یا با ایجاد برش‌های کوچک درقسمت خارجی پایین بینی، و بین سوراخ‌های بینی انجام شود.

از آنجا که هر جراحی زیبایی بینی با توجه به ویژگی‌های منحصر بفرد شخص بیمار تغییر می‌کند، عمل جراحی به خودی خود در چند مرحله انجام می‌شود. اینکار، یک نتیجه‌ی طبیعی و مطلوب را تضمین خواهد کرد. اگر سرگرم انجام مقدمات جراحی زیبایی بینی‌تان هستید و در مورد نحوه‌ی بهبودی پس از جراحی کنجکاوید، این نکات را در نظر بگیرید:

چیزهایی که باید بعد از جراحی انتظار داشته باشید
اگر بینی‌تان را از طریق این روش تغییرات داده‌اید، باید بدانید که بهبودی بینی‌تان با کاهش خونریزی و تورم آغاز می‌شود. برای اینکه این فرایند بخوبی طی شود، باید در زمانیکه دراز می‌کشید، سرتان را بالاتر از قفسه سینه‌تان قرار دهید. در ابتدا بینی شما بعلت فتیله‌هایی که در داخلش قرار داده شده اند، احساس گرفتگی یا تورم خواهد داشت. این فتیله‌ها برای جلوگیری از آسیب دیدگی بینی در زمان ترمیم آن، داخل بینی قرار داده می‌شوند. معمولا این پانسمان داخلی بمدت ۱ تا ۷ روز، بسته به میزان پیچیدگی عمل، باقی خواهد ماند.

پزشک شما در چند روز اول بعد از جراحی یا بعد از برداشتن پانسمان، خون و خلط جمع شده را از بینی شما تخلیه خواهد کرد. همچنین ممکن است برای جذب خونریزی بینی، یک پد مخصوص زیر بینی‌تان قرار دهد. او شما را راهنمایی می‌کند که چطور این پد را عوض کنید. برای جلوگیری از عفونت، هرگز پد را محکم به بینی‌تان نچسبانید.

کارهایی که در دوره‌ی نقاهت عمل جراحی بینی باید از آنها اجتناب کنید
هنگامیکه بینی‌تان در حال ترمیم است، از شما خواسته می‌شود که بعضی فعالیت‌های خاص را کاهش داده یا از آنها اجتناب کنید. بدین ترتیب، بینی شما شکل خود را حفظ خواهد کرد و عفونت به حداقل می‌رسد. این فعالیت‌ها عبارتند از:

تمرینات پربرخورد مانند ایروبیک، دویدن و آهسته دویدن.
دوش گرفتن برای جلوگیری از خیس شدن بانداژها
فین کردن با بینی‌تان
تغییر حالت‌های شدید صورت
مسواک زدن محکم دندان برای به حداقل رساندن فشار بر روی لب‌های بالا
پوشیدن لباسی که آن را بسمت پایین می‌کشید، مانند پیراهن و پولیور

استفاده از عینک
پزشکتان به شما توصیه خواهد کردکه برای به حداقل رساندن فشار بر روی محل جراحی، بجای دوش، از وان استفاده کنید و غذاهای سرشار از فیبر بخورید. شما باید از حالت‌های شدید صورت مانند خندیدن یا لبخند زدن اجتناب کنید، زیرا آنها عضلات صورت را خم می‌کنند و محل جراحی را تکان می‌دهند.
باید از لباس‌هایی که آنها را به سمت پایین می‌کشید، مانند پیراهن یا پولیور نیز اجتناب کنید، زیرا ممکن است آنها به بینی‌تان آسیب جزئی برسانند. بهتر است لباسی بپوشید که می‌توانید از جلو آن را ببندید، مانند یک پیراهن دکمه دار.

در پایان، حداقل بمدت ۴ هفته بعد از عمل جراحی، عینک نزنید. هنگامیکه بینی در حال ترمیم است، نباید هیچ گونه فشار غیر ضروری بر آن وارد شود. بجای قرار دادن عینک روی پل بینی‌تان، آن را با چسب به پیشانی تان بچسبانید یا از استفاده نکنید.

استفاده از ضد آفتاب
باید برای جلوگیری از تغییر رنگ یا هیپرپیگمانتاسیون در محل جراحی، از بینی‌تان در برابر اشعه‌های ماورای بنفش محافظت کنید. قبل از بیرون رفتن، از مقدار زیادی کرم ضدآفتاب با SPF حداقل ۳۰ استفاده کنید. ضدآفتاب، یک سد محافظ روی قسمت‌های حساس بینی که مستعد تغییر رنگ هستند، ایجاد می‌کند.

تغییرات رژیم غذایی
به غیر از خوردن غذاهای سرشار از فیبر، از یک رژیم غذایی کم نمک استفاده کنید. بینی، پس از جراحی متورم خواهد شد. یک رژیم غذایی کم نمک با جلوگیری از تجمع آب در بافت‌های بینی، مانع افزایش ورم بینی‌تان می‌شود. هرگز برای کم کردن ورم بینی از یک کیسه یخ روی محل جراحی استفاده نکنید. تورم ناشی از عمل جراحی بینی شما، باید در حدود یکسال یا کمتر، بسته به پیچیدگی جراحی، به آرامی فروکش کند.

دیدگاه ها بسته شده اند.

عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس