مروری بر دوبرال

دانستنی هایی در مورد اوریون در بهار

اوریون در بهار

افزایش ابتلا به اوریون در بهار

 اوریون از جمله بیماری های عفونی شایع در بهار می باشد که همراه با تب کردن و همچنین تورم و درد غدد لنفاوی می باشد و معمولا داروهای مسکن و تب بر تنها برای این بیماری تجویز می شود تا بتوان بیماری را کنترل نمود.

میزان ابتلا به اوریون در بهار افزایش پیدا می کند
دکتر احمدرضا فرسار، متخصص اطفال تصریح کرد: اوریون یک بیماری عفونی-ویروسی است که در بهار شایع‌تر می‌شود. شیوع اوریون در فصول بهار و پاییز افزایش می‌یابد. اوریون یک بیماری عفونی-ویروسی است که خود به خود بهبود می‌یابد اما به محض مشاهده علائم آن در برخی افراد به خصوص کودکان باید تحت نظر پزشک قرار بگیرند.

این دسته از بیماران باید داروهایی از قبیل تب بر و مُسکن دریافت کنند، داروهای بیماراننباید حاوی آسپرین و ایبوبروفن باشد. بنابراین بیماران نیز به خاطر داشته باشند جهت تسکین درد به هیچ عنوان از این داروها خودسرانه استفاده نکنند.

غذای این دسته از بیماران نباید ترش مزه باشد یا اصطلاحا این بیماران نباید مواد غذایی را که موجب افزایش ترشح بزاق دهان شود مصرف کنند زیرا با مصرف این مواد غذایی احساس درد افزایش می‌یابد.

این افراد به محض مشاهده علائم بیماری از قبیل تورم بناگوش و احساس درد باید سریعا به پزشک مراجعه کنند، متاسفانه در برخی موارد این بیماری با عفونت استخوان اشتباه تشخیص داده می‌شود بنابراین افراد باید به پزشک متخصص مراجعه کنند.

اگر پسران بعد از سن بلوغ به این بیماری مبتلا شده باشند یا بیماری موجب بروز تورم بیضه، دل درد و استفراغ شود توصیه می‌شود از راه رفتن اجتناب کنند زیرا خطر عقیم شدن آنها را تهدید می‌کند در غیر اینصورت بیماری هیچ عارضه‌ای برای آنها به همراه ندارد و روی قدرت باروری آنها تاثیر نمی‌گذارد.

اگر پسران دچار علائم فوق شدند باید حتما برای مدتی در بیمارستان تحت نظر پزشک متخصص قرار بگیرند.

در کشور ما از سال ۱۳۶۷ تاکنون کودکان در ۱۸ ماهگی یا یک سالگی واکسن اوریون را دریافت می‌کنند. افرادی که واکسن دریافت می‌کنند برای مدت طولانی در برابر این بیماری ایمن می‌شوند.

فرستادن دیدگاه


عضویت در خبرنامه
  • 1.در صورتیکه تمایل دارید مطالب سایت به ایمیل شما ارسال شود لطفا ایمیل خود را در کادر زیر بنویسید.
  • 2.از ایمیل شما به هیچ عنوان استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.
  • 3.هر شب فقط یک ایمیل برای شما ارسال میشود که هیچ گونه تبلیغاتی نداشته و فقط لینک مطالب جدید داخل آن خواهد بود.
  • 5.بعد از ثبت ایمیل کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال میشود حتما روی لینک داخل ایمیل کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود
  • 6.در صورتی که ایمیل خود را تایید نکنید مطالب سایت برای شما ارسال نخواهد شد
  • 4.هر زمان که بخواهید فقط با یک کلیک عضویت شما حذف خواهد شد.


آخریـــن هـــای گـــالـــری عـــکـــس